Társoldalunk:

Kásás először, Polgár és Kolonics sokadszor

2006.12.12. 11:20

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik tizenegyedik sikerével a sakkozó Polgár Judit, valamint a tizedszer legjobb kenus Kolonics György. A tavalyi elsők közül 48 sportoló védte meg a címét, a legtöbb győztest - szám szerint ötöt - a Budapest Honvéd adja.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Asztalitenisz:
Zwickl Dániel (Lombard BVSC) 1.
Tóth Krisztina (Langweid) 8.

Autósport:
Kis Sándor, Czeglédi Péter (az év autóversenyzője, illetve a tereprali szakág legjobbjai, RTL Motorsport Klub Egyesület) 2.
Benik Balázs, Varga István (rali, Benik Motorsport Egyesület) 1.
Birizdó Imre (gokart, Dabasi Technikai Sport Egyesület) 1.
Kiss Norbert (gyorsasági, Proex Autó- Motorsport Egyesület) 1.
ifj. Bánkuti Gábor (ralikrossz, Kit Car Racing Team) 1.
Madarász András (autókrossz, ASC Dömsöd) 1.

Atlétika:
Zsivoczky Attila (Debreceni Sportcentrum) 3.
Papp Krisztina (Újpest) 1.

Baseball és Softball:
Földessy Miklós (Szentendre Sleepwalkers) 1.
Balatoni Krisztina (Hungarian Astros) 4.

Birkózás: 
Lőrincz Tamás (Ceglédi VSE) 1.
Sastin Marianna (Csepeli BC) 2.

Bocsa: 
Robáczky Ferenc (Ászgárd SK) 3. 
Lóth Ágnes (Ászgárd SK) 3.

Búvársport:
Gábor J. Attila (uszonyosúszás, Kaposvári Középületkivitelező Adorján SE) 1.
Wirtz Melinda (uszonyosúszás, Kaposvári Középületkivitelező Adorján SE) 2.
Balázs Péter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 6.
Farkas Eszter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 3.
Andics Árpád (víz alatti hoki, Józsefvárosi Vízihoki Klub) 1.

Cselgáncs:
Hadfi Dániel (BHSE-KIPSZER) 1.
Mészáros Anett (Atomerőmű SE) 3.

Evezés: 
Varga Tamás (Bajai Spartacus Vízügy Sport Egyesület) 4.
Verőci Lídia (Mohácsi Torna Egylet) 1.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Rubin SC) 4.
Balázs Andrea (Platán SE) 1.

Floorball:
Mujahid Tamás (ARES Hockey Club) 1.
Radácsi Brigitta (Phoenix Fireball SE) 1.

Golf:
Ifj. Tóth János (Birdland Golf and Country Club) 3.
Fodor Krisztina (Old Lake Golf and Country Club) 1.

Görkorcsolya:
Novák Péter (Jászberényi SE) 1.
Lugosi Zsuzsa (Tatabányai Dián Korcsolya SE) 1.

Gyeplabda:
Farkas Imre (Rosco SE) 1.
Bali Gabriella (Szt. László Gimnázium SE) 1.

Íjászat:
Ondrik Tibor (Malév SC) 4.

Jégkorong:
Ocskay Gábor (Alba Volán-FeVita) 3.
Palotás Mónika (FTC-Stars) 1.

Kajak-kenu:
Kovács Katalin és Janics Natasa (kajak, MTK és Démász-Szeged) 7., illetve 3.
Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor (kajak, Győri VSE és Domino-Honvéd), 2., illetve 2.
Kozmann György és Kolonics György (kenu, Atomerőmű SE és Csepel) 1., illetve 10.

Karate:
S. Kovács Ádám (Karate Klub Sporting Budo) 4.
Horváth Éva (Senshi Karate Club) 1.

Kerékpár:
Bodrogi László (országút Credit Agricole) és Ivanics Gergely (országúti, Cornix Team-Pécs) megosztva, 8., illetve 1.
Pulsfort Diána (FTC) 1.

Kézilabda:
Gál Gyula (MKB Veszprém) 1.
Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC) 2.
Warvasovszky Donát (strandkézilabda, Winterthur BHC) 1.
Hingyi Beatrix (strandkézilabda, Ferrerick) 1. 

Kick-box:
Debreczeni Dezső (Békéscsabai LTSE) 4.
Pruzsinszky Ivett (Esztergom SE) 1.    

Korcsolya:
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, JSE) 2.
Fecskés Orsolya (gyorskorcsolya, OGYSE) 1.
Huszár Erika (rövid pályás gyorskorcsolya, TRGSE) 3.
Knoch Viktor (rövid pályás gyorskorcsolya, Pécsi KSE) 1.
Sebestyén Júlia (műkorcsolya, TSC) 7.
Hoffmann Nóra, Elek Attila (jégtánc, Piruett SE) 4.

Kosárlabda:
Iványi Dalma (MiZo Pécs) 4.
Dávid Kornél (Gran Canaria) 7.

Előző
  • 1
  • 2
Következő

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK