Verrasztó Evelyn, bátyja, Dávid és Bodor Richárd is egy-egy aranyérmet tett hozzá a magyar sikergyűjteményhez az úszók svéd Grand Prix-versenyének harmadik napján, Göteborgban.

A Valhallabadet 50 méteres medencéjében a 17 éves Verrasztó Evelyn a szombati három elsőséget, benne a 2:00.05 perces országos csúccsal megnyert 200 m gyorsot követően vasárnap is kitett magáért, hiszen - derül ki a svéd szövetség honlapjának beszámolójából - az újabb három döntő közül a 100 m hátén győzött (1:03.34 p), 400 m gyorson másodikként ért célba (4:12.28 p), és csak a befejező versenyszám fináléjára fogyott el nála az erő és a frissesség: 50 m pillangón a nyolcadik lett (28.78 mp).

A 18 esztendős Verrasztó Dávid is három döntőben volt érdekelt, s minden színű éremből jutott neki, miután 200 m vegyesen elsőként (2:05.44 p), 200 m gyorson másodikként (1:52.69 p), 200 m háton pedig harmadikként (2:08.21 p) végzett.

A Verrasztó testvérekhez hasonlatosan a Jövő SC-II. kerület színeiben úszó Lipcsei Krisztina - aki a megbetegedett Boulsevicz Beatrixot helyettesítendő került be a svédországi viadalon induló magyar csapatba - szintén dobogóra állhatott Göteborgban: a 20 éves versenyző 200 m pillangón szerzett bronzérmet (2:14.51 p).

A márciusi, melbourne-i világbajnoki kiküldetésért harcban álló Bodor Richárd vasárnap a 100 m mellen diadalmaskodott (1:03.77 p), így a Pécsi TÁSI 27 éves kiválósága, az úszásnem normálmedencében háromszoros Európa-bajnoki bronzérmese három elsőséggel zárt, mivel szombaton 50 és 200 m mellen is a legjobbnak bizonyult.

A GP házigazdái - már a jövő nyári, pekingi olimpia úszómenetrendjéhez idomulva - a selejtezőket délután, majd a döntőket másnap délelőtt rendezték meg.