Társoldalunk:

Meglepetések nélkül zajlott az atlétikai ob

2007.02.17. 23:34

Sorozatban harmadszor győzött 1500 méteren atlétikai fedettpályás országos bajnokságon Bene Barnabás: a pécsiek kiválósága - aki ezen a távon korábban már kvalifikálta magát a birminghami Eb-re - imponáló teljesítménnyel nyert a hétvégi budapesti viadal első napján.

Az ob első fele izgalmas küzdelmeket hozott: férfi súlylökésben a győztes Bíber Zsoltot és a második helyezett Kürthy Lajost például mindössze két centiméter választotta el egymástól, míg a nők 60 m-es versenyében Vári Edit azonos idővel, célfotó alapján került Listár Nikolett elé.

A férfi sprintereknél Németh Gergely diadalmaskodott Szebeny Miklós és Miklós Péter előtt, ebben a számban a 100 méteren országos csúcstartó Németh Roland csak a negyedik lett. Az első napon egy junior országos csúcs is született: a békéscsabai Márton Anita 15,19-re javította a női súlylökés korosztályos rekordját.

"Általában elmondható, hogy az esélyesek hozták magukat, nagyobb meglepetés nem született. Több kifejezetten izgalmas verseny is volt, sajnos, Európa-bajnoki szintet senki nem tudott teljesíteni" - nyilatkozta Mérei László szakmai igazgató.

Eredmények, férfiak:
hármasugrás: 1. Ungvári Péter (KSI SE) 15,14 m 2. Varga Lóránt (NYVSC-Nyírsuli) 14,46 3. Jaeger Ákos (Gödöllői EAC) 14,26
60 m: 1. Németh Gergely (FTC) 6.71 mp 2. Szebeny Miklós (Vasas-Humansoft) 6.78 3. Miklós Péter (Bp. Honvéd SE) 6.80
5 km gyaloglás: 1. Dudás Gyula (MISI SC) 20:29.44 p 2. Kapéri Levente (MISI SC) 20:31.81 3. Novák László (Bp. Honvéd SE) 20:34.10
súlylökés: 1. Bíber Zsolt (Szolnoki MÁV SE) 18,98 m 2. Kürthy Lajos (Mohácsi TE) 18,96 3. Máté Gábor (CSASE) 17,64
1500 m: 1. Bene Barnabás (PFK) 3:43.35 p 2. Szemeti Péter (UTE) 3:47.26 3. Csillag Balázs (AC Szekszárd) 3:48.25
rúdugrás: 1. Váczi János (ZALASZÁM ZAC) 5,10 m 2. Szabó Zoltán (DSC SI) 5,00 m 3. Szabó Dezső (KSI SE) 5,00
400 m: 1. Takács Dávid (VEDAC) 47.98 mp 2. Bartha László (MISI SC) 48.74 3. Borsányi Zoltán (TFSE) 49.05

nők:
60 m: 1. Vári Edit (BEAC) 7.60 mp 2. Listár Nikolett (ARAK) 7.60 3. Rózsa Zsófia (Bp. Honvéd SE) 7.65
3 km gyaloglás: 1. Kernács Krisztina (Bp. Honvéd SE) 13:35.84 p 2. Gerendási Eszter (BEAC) 13:35.90 3. Madarász Viktória (ARAK) 13:41.16
súlylökés: 1. Márton Anita (Békéscsabai AC) 15,19 m 2. Divós Katalin (Dobó SE) 14,23 3. Lukóczki Nárcisz (Békéscsabai AC) 13,65
1500 m: 1. Staicu Simona (MISI SC) 4:27.2 p 2. Erdélyi Zsófia (Gödöllői EAC) 4:27.4 3. Kácser Krisztina (Dunaújvárosi AC) 4:33.2
magasugrás: 1. Győrffy Dóra (DSC SI) 1,89 m 2. Babos Rita (Győri Dózsa SE) 1,77 3. Szabó Barbara (UTE) 1,73
400 m: 1. Varga Bianka (Bp. Honvéd SE) 55.80 mp 2. Somogyvári Mónika (UTE) 55.83 3. Varga Fruzsina (ARAK) 56.34
távolugrás: 1. Deák Katalin (FTC) 6,01 m 2. Végvári Dóra (Gödöllői EAC) 5,98 3. Babos Rita (Győri Dózsa SE) 5,93

Vasárnap is tizennégy számban osztanak aranyérmet.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK