A lyoni nemzetközi úszóverseny második napján két magyar győztest avattak: a szombat esti döntőben Cseh László világbajnoki főszámában, 400 m vegyesen diadalmaskodott, míg Hosszú Katinka a 200 m vegyes fináléjában bizonyult a leggyorsabbnak.

A francia városból érkezett hírek szerint, amelyeket Kiss László szövetségi kapitány osztott meg a távirati irodával, az uszoda meleg vize, a start előtti mintegy háromórás várakozás, a szükséges bemelegítés hiánya eleve megnehezítette a Kőbánya SC klasszisának dolgát, aki ráadásul komoly rivális nélkül úszta a közepesnek számító, bár így is lyoni versenycsúcsot jelentő 4:14.79 perces időt. Az olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh vasárnap 200 m vegyesen indul.

A szintén világbajnoki csapattag, a bajai Hosszú Katinka a nők hasonló számában már szombaton rajthoz állt, és szintén közepes eredménnyel, 2:16.75 perccel végzett az első helyen. Ugyanitt az ausztráliai vb-csapatból kiszorult pécsi Jakabos Zsuzsanna ötödik lett 2:19.75-tel.

A zárónapon a két magyar úszónő 400 m vegyesen próbál szerencsét.