Társoldalunk:

Vajda és Mincza-Nébald az év sportolói

2008.12.19. 20:59

Vajda Attila kenust, Mincza-Nébald Ildikó párbajtőrözőt, a férfivízilabda-válogatottat, Kemény Dénest, a pólósok szövetségi kapitányát,  illetve Turi Györgyöt, Cseh László edzőjét választották az év legjobbjának a hazai sportújságírók.

A díjakat a Syma Sport- és Rendezvénycsarnokban, a Sportcsillagok Gálaestjén adták át a kategóriák dobogósainak, s itt került sor a legjobb fogyatékos sportolók elismerésére is. A gálaműsorral egybekötött ünnepségen megjelent többek között Gyenesi István sportért felelős önkormányzati miniszter, Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség elnöke.

A program megemlékezéssel kezdődött: a július 15-én tragikus hirtelenséggel elhunyt Kolonics György, kétszeres olimpiai bajnok kenus emlékére hangzott el egy feldolgozott Sting-szám. Különdíjat kapott a szavazás lezárulta után olimpiai ezüstérmessé előlépett Pars Krisztián kalapácsvető, s a műsor keretében vehette át a magyar aranylabdát Hajnal Tamás. 

Az 51. Év sportolója szavazás eredményei
 férfiak:
1. Vajda Attila (kajak-kenu) 1533 pont
2. Cseh László (úszás) 1500
3. Fodor Zoltán (birkózás) 489
4. Talmácsi Gábor (gyorsaságimotor) 168
5. Berki Krisztián (torna) 165
6. Kozmann György 110   

Szavazatot kapott még: Bácsi Péter (birkózás), Benedek Tibor, Biros Péter, Kis Gergő, Szécsi Zoltán, Varga Tamás (vízilabda), Bor Barna, Ungvári Miklós (cselgáncs), Dobrovitz József (fogathajtás), Erdei Zsolt, Káté Gyula, Varga Miklós (ökölvívás), Gera Zoltán, Hajnal Tamás, Juhász Roland, Rudolf Gergely (labdarúgás), Gulyás György (vitorlázórepülés), Imre Géza (vívás), Kasza Róbert (öttusa), Kiss Tamás (kajak-kenu), Ladányi Balázs, Szuper Levente, Vas János (jégkorong), Lékó Péter (sakk), Pars Krisztián (atlétika), Parti András (hegyikerékpár), Radasics Vilmos (BMX), S. Kovács Ádám (karate), Sors Tamás (paralimpikon úszó)   

nők:
1. Mincza-Nébald Ildikó (vívás) 1209 pont
2. Kovács Katalin (kajak-kenu) 941
3. Tóth Krisztina (asztalitenisz) 632
4. Janics Natasa (kajak-kenu) 433
5. Csomor Erika (triatlon) 266
6. Hormay Adrienn (vívás) 252   

Szavazatot kapott még: Barta Nóra (műugrás), Benkó Barbara (hegyikerékpáros), Benkó Réka (vívás), Csernoviczki Éva, Joó Abigél (cselgáncs), Ducza Anita (ökölvívó), Görbicz Anita, Pálinger Katalin, Vérten Orsolya (kézilabda), Gyenesei Leila (öttusa), Hosszú Katinka, Kovács Emese, Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn (úszás), Kovács Nikolett (motorsport), Mohamed Aida (vívás), Polgár Judit (sakk), Póta Georgina (asztalitenisz), Szávay Ágnes (tenisz), Valkai Ágnes (vízilabda)        

csapat:
1. férfivízilabda-válogatott 1639 pont
2. férfi égkorong-válogatott 1067
3. Janics Natasa, Kovács Katalin kajakpáros 809
4. Kozmann György, Kiss Tamás kenupáros 265
5-6. MKB Veszprém férfikézilabda-csapat és nőikézilabda-válogatott 91-91   

Szavazatot kapott még: Alba Volán jégkorongcsapat, férfilabdarúgó-válogatott, férfi öttusa-válogatott, Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros, négyesfogathajtó-válogatott, nőiasztalitenisz-válogatott, női kajak-négyes, nőikosárlabda-válogatott, nőiöttusa-váltó, nőivízilabda-válogatott, TEVA Vasas-Plaket férfivízilabda-csapat, Tóth Krisztina, Póta Georgina nőiasztalitenisz páros, U19-es labdarúgó-válogatott   

szövetségi kapitányok:
1. Kemény Dénes (férfivízilabda) 1659 pont
2. Pat Cortina (férfijégkorong) 1094
3. Angyal Zoltán (kajak-kenu) 577
4. Kiss László (úszás) 240
5. Hajdu János (nőikézilabda) 190
6. Rátgéber László (nőikosárlabda) 174   

Szavazatot kapott még: Balzsay Károly (férfi ökölvívás), Erwin Koeman (labdarúgás), Fintha Gábor (fogathajtás), Godova Gábor (nőivízilabda), Ludasi Róbert (kajak-kenu), Pék György (jégkorong), Sisa Tibor (labdarúgás), Skaliczki László (kézilabda), Téglás Péter (asztalitenisz)   

edzők:
1. Turi György (úszás) pont 1305
2. Vécsi Viktor (kajak-kenu) 841
3. Ludasi Róbert (kajak-kenu) 584
4. Sisa Tibor (labdarúgás) 329
5. Sike András (birkózás) 311
6. Mocsai Lajos (kézilabda) 305   

Szavazatot kapott még: Demeter György (röplabda), Énekes Lajos (jégkorong), Fábiánné Rozsnyói Katalin, Sári Nándor (kajak-kenu), Földi László, Kásás Zoltán, Kemény Dénes, Kovács István, Mátéfalvi Csaba (vízilabda), Garami József, Mészöly Géza, Herceg András (labdarúgás), Gönczi Péter (vitorlázórepülés), Konkoly Csaba, Mocsai Lajos, Németh András, Vladan Matic (kézilabda), Máté Attila (ökölvívás), Peresztegi Nagy Ákos, Rátgéber László, Székely Norbert (kosárlabda), Szőts Bertalan, Udvarhelyi Gábor (vívás), Ted Sator (jégkorong), Toncs Péter (cselgáncs), Zallel László (karate), Sándor György, Pécsi Viktor

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK