Sike József a második helyen várja a szerdai folytatást a futócéllövők 50 méteres 30 plusz 30 lövéses versenyében az eszéki sportlövő Európa-bajnokságon.

A kontinensviadal keddi nyitónapján a 30 lassú lövést rendezték meg a férfi futócéllövőknek, és magyar versenyző 297 körrel zárt, így mindössze egy körrel van lemaradva az éllovas orosz Dmitrij Romanovtól. Tasi Tamás ugyanebben a számban 294 körrel a tizedik.

A junioroknál már érmeket is osztottak kedden, s a fiú kisöbű sportpuska fekvő számban Gábli Sándor nagyon közel volt ahhoz, hogy döntőt lőhessen. A fiatal versenyző 590 körös alaperedménye után szétlőhetett két riválisával a fináléért, ám itt harmadik lett, így pedig a kilencedik helyen zárt.