Poór Brigitta világbajnoki címet szerzett a spanyolországi Extremadurán szombaton rendezett tereptriatlon-világbajnokságon, a 23 éven aluliak mezőnyében.

A felnőtt mezőnnyel együtt indultak az U23-as versenyzők, és Poór az előbbi kategóriában a 15. helyet szerezte meg. Az X2S Team magyar triatlonosa kiválóan teljesítette az 1 km-es úszást, majd a 20 km-es kerékpáros pályán a felnőtt mezőnnyel is tartotta a tempót, végül a 6 km-es futás során csak arra kellett ügyelnie, hogy tartsa a pozícióját.

A női versenyt a háromszoros világbajnok kanadai Melanie McQuaid nyerte óriási fölénnyel, mögötte az amerikai Shonny Vanlandigham érkezett célba, harmadik pedig honfitársa, Emma Garrard lett.

A férfi mezőnyben a világ 30 legjobb versenyzője állt rajthoz, köztük Sipiczki Csaba (X2S Team), aki 21. helyen végzett. A versenyt a világ legsikeresebb tereptriatlonistája, a dél-afrikai Conrad Stoltz nyerte. Második az amerikai Seth Wealing, harmadik pedig a svájci Olivier Marceau lett.