A világ- és Európa-bajnok Sidi Péter az ötödik helyen végzett férfi légpuskában a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny szombati nyitónapján, amelyen nem sikerült magyar versenyzőnek londoni indulási jogot szereznie.

A szám kétszeres Eb-győztese (2004, 2011) három hibával, 597 körrel zárta a 60 lövéses alapversenyt, és ötödik helyen jutott fináléba. Ott 101,9 kört tett hozzá az eredményéhez, amivel megtartotta pozícióját. Sidi Péter már a tavalyi világbajnokságon megszerezte az ötkarikás szereplés lehetőségét, így az ő számára csak a minél jobb eredmény volt a tét, a nap többi magyar indulójának ugyanakkor a kvóta volt a legfőbb célja, ám egyikük sem járt sikerrel.

A férfiaknál Somogyi Péter 592 körrel az 52., Biatovszki Máté pedig 591-gyel az 54. lett a 128 fős mezőnyben. A nők hasonló, 40 lövéses számában Karmacsi Ildikó 395 körrel a 48., Veres Kata 394-gyel az 54., míg Miskolczi Julianna 389-cel a 100. helyen zárt az óriási, 148 lövőt felvonultató versenyen.

Sidi mellett a nap másik kiemelkedő magyar teljesítménye Csonka Zsófiáé, aki a női sportpisztolyosok 30+30 lövéses versenyének első napját a nagyon biztató 9. helyen zárta, 290 körös eredménye mindössze 3 körrel marad el az elsőétől. A tavalyi junior vb-második Babicz Sára 287 körrel a 38., Tobai Sike Renáta pedig 280-nal a 77.