Társoldalunk:

Bogdán a legjobb focista, Madaras a legjobb pólós

2012.12.13. 12:58

A Magyar Labdarúgó Szövetség a Bolton kapusát, Bogdán Ádámot választotta meg az év legjobbjának, míg a pólósoknál Madaras Norbert lett a legjobb.

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a szintén sakkozó Polgár Judit és Lékó Péter. Előbbi 17., míg utóbbi 12. alkalommal lett az év legjobbja.

A tekvondósoknál Tóth Balázs ugyancsak tizenkettedszer, míg a fallabdázóknál Krajcsák Márk kilencedszer bizonyult a legjobbnak. A számszeríjászoknál a korábban a sportlövők között nyolcszor a legjobbnak választott Sidi Péter másodszorra nyert, ugyanebben a sportágban Lénárt Ágota tizedik alkalommal nem talált legyőzőre.

A londoni olimpián lólengésben aranyérmes Berki Krisztiánt nyolcadik alkalommal választották az év legjobbjának saját sportágában, akárcsak a szörfözőknél az olimpián szintén szerepelt Gádorfalvi Áront, illetve a szumósoknál Kálló Gyöngyit.

Amerikaifutball:
Pethő Ferenc (Budapesti Farkasok AFKE) 1.

Asztalitenisz:
Zwickl Dániel (A.S.D. Ping Pong Pievese/Ochsenhausen) 2.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 1.

Forrás: MTI/Kovács Tamás
Zwicklnek nem ment rosszul Londonban

Autósport:
Michelisz Norbert (Zengő Motorsport) 3.
Nyirfás Julianna (Fleetconcept Rally Team) 1.
    
Atlétika:
Pars Krisztián (Dobó SE) 5.
Orbán Éva (VEDAC) 2.
   
Baseball/Softball:
Szabó Tamás (baseball, Szentendre Sleepwalkers) 1.
Suzanne Cole (softball, Érd Wildcats) 1.
   
Birkózás:
Lőrincz Tamás (Cegléd) 2.
Dénes Mercédesz (Érd) 1.

Búvársport:
Kanyó Dénes (uszonyos, Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 3.
Székely Lilla (uszonyos, Bácsvíz-KVSC Búvárszakosztály) 2.
Balázs Péter (tájékozódási, Amphora Búvár klub) 9.
Debreczeni Hajnalka (tájékozódási, DVCSH UBSE) 1.
Klima András (víz alatti rögbi, UWR Tiszavirág Vízisport Egyesület) 1.

Cselgáncs:
Ungvári Miklós (Ippon Judo Tatabánya SE) 5.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 3.

Fotó: Tuba Zoltán [origo]
Csernoviczki az olimpiai bronzzal

Curling:
Palancsa Dorottya (UTE) 1.
Kiss Zsolt (Westbay SC) 1.

Darts:
Bezzeg Nándor (ProDarts Hungary KSE) 5.
Ihász Veronika (Győri DC) 1.

Erőemelés:
fekvenyomó szakág:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 4.
Kubatov Géza (JÁTESZ SE) 2.

erőemelő szakág:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

Evezés:
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 2.
Gyimes Krisztina (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 1.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia Sport Egyesület) 9.
Szombati Edina (Go Ahead Squash Club Sport egyesület) 5.

Golf: 
Szeberényi Máté (Budapest Highland Golf Club) 1.
Nagy Nóra Linda (Magyar Golf Club) 1.

Hegyi- és terepfutás:   
Merényi Tímea (AS TEAM) 1.
Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 2. (tájfutásban négyszer volt a legjobb)

Íjászat:
Dezső János (Hajdú Íjász Egyesület) 1.
W. Kiss Tímea (Bp. Spartacus) 1.

Jégkorong:
Sofron István (Sapa Fehérvár AV19) 1.
Huszák Alexandra (Vasas) 2.
inline: Feil Arnold (Győri ETO HC) 1.

Fotó: Tuba Zoltán [origo]
Sofron a válogatottban és a Volánban is kulcsember volt

Kajak-kenu:
Kozák Danuta (Honvéd) 2.
Dombi Rudolf és Kökény Roland (Építők Margitszigeti Diák KC és Esztergomi Kajak-Kenu SE) 1.
 
Karate:
Krassóváry Kitty (Wado Sportegyesület) 1.

Kerékpár:
Lovassy Krisztián (országúti, Close2 Carrera Gi Esse) 2.
Szeghalminé Kenyó Anita (országúti, Bringavilág SE) 1.
Szalontay Sándor (pálya, KSI) 3.
Kercsó-Magos Zsuzsanna (pálya, BVSC-Orient 21 Cycling Team) 1.
Paróczi Lénárt és Dévényi Bálint (terem, páros, Romhány SE) 1.
Szakály Kinga és Buzer Nikolett (terem, páros, Baj KSE) 1.

Kézilabda:
Császár Gábor (MKB Veszprém) 1.
Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria) 1.
Nikolicza Renátó (strandkézilabda, Százhalombattai KE) 1. 
Sidó Krisztina (strandkézilabda, Beach Girls) 1.
   
Kick-box:
Dancsó Zoltán (Kondor and Controll Sportklub Szombathely) 3.
Brunner Boglárka (PTE-PEAC) 1.

Korcsolya (rövidpályás gyorskorcsolya):
Heidum Bernadett (Sportország SC) 4.
Knoch Viktor (Pécsi KSE) 4.

Kosárlabda:
Hanga Ádám (Manresa) 2.
Honti Kata (Rivas Ecopolis) 1.

Forrás: Joaquim Alberch
Hangának bejött a spanyol légiósélet

Labdarúgás:
Bogdán Ádám (Bolton Wanderers) 1.
Vágó Fanny (MTK Budapest) 1.

Lovassport:
Tóth László (Toll 96 Kft. Lovas SK) 1.

Műugrás:
Gondos Flóra (Rugóláb Lendület SE) 2.
Kelemen Tamás (BVSC Zugló SE) 1.

Ökölvívás:
Harcsa Zoltán (Unió Kispest) 1.
Nagy Tímea (DVSC) 1.

Öttusa:
Marosi Ádám (Budapest Honvéd SE) 4.
Gyenesei Leila (Alba Volán) 4.
   
Rögbi:
Collet Gregoire (XV, Esztergomi Vitézek RSE) 1.
Teisenhoffer László (7's, SZVISE Battai Bulldogok) 1.
Fehér Csilla Renáta (7's, SZVISE Battai Bulldogok) 2.

Röplabda:
Veres Péter (Dinamo Moszkva) 1.
Liliom Rita (KS Palac Bydgoszcz) 1.
   
Sakk:
Lékó Péter (Lékó Péter SE) 12.
Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 17.

Sí:
Farkas Norbert (alpesi sí, Rozmaring SE) 2.
Miklós Edit (alpesi sí, Fullsport SE) 1.
Szabó Milán (sílövészet, Mátra SE) 1.
Kónya Ádám (sífutás, Vasas SC) 1.
Szilágyi Ákos (síugrás, Kőszegi SE) 2.   

Sportlövészet:
Bognár Richárd (Tatabánya VLK) 1.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 4.

Forrás: AFP/Marwan Naamani
Bognár Richárd hatodik lett Londonban

Strandröplabda:
Horváth Balázs, Vocskó Máté 1.
Gudmann Csilla, Szombathelyi Szandra 1.

Súlyemelés:
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 1.
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) 3.

Számszeríjászat:
Sidi Péter (match kategória, Komárom Olympia SE) 2. (a sportlövőknél korábban nyolcszor volt első)
Lénárt Ágota (field, Corvin Számszeríjász Klub) 10.

Szektorlabda:
Szedrei Tibor (szektorlabda, DÖKE Komló) 5.
Nagy Lajos (12 érintéses, Tiszavasvári SE) 2.

Szinkronúszás:
Czékus Eszter (Alfa SC) 3.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Balatonfüredi Yacht Club) 8.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 1.

Szumó:
Kálló Gyöngyi (Leányfalu SZKSE) 8.

Tájfutás:
Lenkei Zsolt (Tipo KTE) 2.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 2.
   
Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE) 5.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Tekvondó:
Kotsis Edina (UTE) 7.
Tóth Balázs (Tájfun SE) 12.

Tenisz:
Balázs Attila (Gödöllői Kiskastély SE, HLTC Leimonias) 4.
Babos Tímea (Soproni VSE) 1.

Forrás: MTI/Kovács Tamás
Berki Krisztián felért a csúcsra Londonban

Torna:
Berki Krisztián (Újpesti TE) 8.
Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 5.

Triatlon:
Vanek Ákos (Budaörsi TKE) 2.
Vanek Margit (Budaörsi TKE) 2.

Úszás:
Risztov Éva (Debreceni Sportszolgáltató Kft.) 2.
Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia/UTE) 4.    

Versenytánc:
László Csaba, Páli Viktória (versenytánc, Szilver TSE Szentes) 1.
Király Ádám, Novák Dorottya (akrobatikus rock'n'roll, Rock and Magic SE Budapest) 1.
    
Vitorlázás:
Vadnai Benjamin (Balatonfüredi Yacht Club) 3.
Detre Diána (Balatonfüredi Yacht Club) 1. (a szörfösöknél korábban hétszer nyert)

Vívás:
Szilágyi Áron (Vasas SC) 2.
Mohamed Aida (Törekvés) 5.

Vízilabda:
Bujka Barbara (Messina) 1.
Madaras Norbert (Pro Recco) 2.