Kilenc aranyéremmel zártak a magyarok a maribori kick-box karate Európa-bajnokságon. A magyar csapat is a legjobb lett, és nyolc egyéni aranyat szereztek a versenyzőink.

A hazai szövetség hétfői beszámolója szerint a válogatottból 15-en jutottak el a döntőkig, nyolcan egyéniben diadalmaskodtak, továbbá a csapat is a legjobbnak bizonyult a tatamis Eb-n.

Pénteken a 94 kilósok súlycsoportjában Jároszkievicz Krisztián győzött, a +94 kilósok között Bayer Péter lett Európa-bajnok, míg Rizmayer Norbert az 57 kilogrammos kategóriában nyert. A hétvégén aztán Mórádi Zsolt (84 kg), Veres Alex (79 kg), Kondár Anna (+70 kg), Veres Richárd (63 kg) és a veteránoknál Szuknai Zsuzsanna (65 kg) bizonyult a legjobbnak.

Az egyéni érmek mellett a Veres Richárd, Mórádi Zsolt, Jároszkievicz Krisztián, Nagy Henrietta, Kondár Anna összeállítású csapat is győzött. A tatamis Eb előtt az októberi ringes Eb-n két aranyat szereztek a magyar kick-boxosok.