Az első fordulós győzelme után Póta Georgina 3-2-re kikapott a német színekben versenyző, kínai származású Wu Jiaduótól a Bakuban zajló asztalitenisz Top 16 bajnokság első napján.

A torna honlapja szerint a világranglistán 14. Póta az első két szettet nagy csatában veszítette el, majd a harmadikat simán hozta. A negyedikben nagy küzdelemben bizonyult jobbnak, így jöhetett az utolsó, ötödik felvonás. Ebben Wu 4-0-ra, majd 10-6-ra ellépett, és végül 11-9-re nyerte szettet és ezzel a mérkőzést is. Póta Szőccsel közép-európai idő szerint szombaton 8.30-tól csap össze az utolsó csoportkörben.

A Top 12 örökébe lépett, megújult rendszerben kiírt Top 16 bajnokságon a világranglista-helyezések alapján meghívott 15 játékos, valamint a házigazda azeriek egy asztaliteniszezője alkotja a mezőnyt. A 16 résztvevőt négy négyfős csoportba osztották, a kvartettekből az első két helyezett jut tovább, s vehet részt a már kieséses rendszerben zajló főtáblás küzdelmekben. A bajnokság összdíjazása 70 ezer euró, a férfi és női győztes 10-10 ezerrel gazdagodik.

Eredmények:
B csoport, 2. forduló:
Wu Jiaduo (német)-Póta Georgina 3-2 (9, 9, -2, -9, 9)
Li Qian (lengyel)-Bernadette Szőcs (román) 3-0 (9, 4, 8)
korábban, 1. forduló:
Póta-Li 3-0 (3, 7, 5)
Wu-Szőcs 3-1 (7, -8, 9, 9)

Az állás: 1. Wu 2 győzelem/0 vereség, 2. Póta 1 győzelem/1 vereség (5-3), 3. Li 1/1 (3-3), 4. Szőcs 0/2