A norvég Petter Northug nyerte a svédországi Falunban rendezett északisí-világbajnokság vasárnapi zárószámát, a férfiak klasszikus stílusú 50 kilométeres sífutó versenyét.

A világ leggyorsabb sífutójának tartott klasszis versenyző éppen a nagy végsebességét kihasználva diadalmaskodott, ugyanis négyen egyszerre fordultak rá a célegyenesre, de ő bizonyult a leggyorsabbnak.

Northug Falunban az egyéni és csapat sprint, illetve a férfi váltó után negyedik aranyérmét gyűjtötte be, ezzel a mostani vb legeredményesebb sportolója lett, pályafutása során pedig már 13. világbajnoki címét szerezte meg.

Mögötte a cseh Lukas Bauer lett a második és a svéd Johan Olsson zárt harmadikként.

A sífutást, a síugrást és az északi összetettet magában foglaló esemény éremtáblázatán toronymagasan a norvégok végeztek az élen 11 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzéremmel.

Sífutás, férfi klasszikus stílusú 50 km, világbajnok: Petter Northug (Norvégia) 2:26:02.1 óra
2. Lukas Bauer (Csehország) 2:26:03.8
3. Johan Olsson (Svédország) 2:26:04.1