Több sebből vérzik a MotoGP királya

Spain's biker Marc Marquez rides his Honda during the MotoGP free practice of the Argentina Grand Prix at Termas de Rio Hondo circuit, in Santiago del Estero, Argentina on April 18, 2015. AFP PHOTO / Juan Mabromata
A Honda idei MotoGP-s gépén a hátsó kerék viselkedése a fő probléma - állítja Marc Márquez, az előző két vb győztese. És vannak egyéb problémák is.

Az idei négy futamból hármat a Yamaha nyert, Márquez egyedül Austinban örülhetett. Tavaly még 18 versenyből 14-et a Honda nyert, egy kivételével mindet Márquez, aki az év első tíz versenyét mind besöpörte.

A spanyol versenyző ráadásul eltörte a kisujját a legutóbbi, jerezi futam előtt, ám a fő probléma a Honda hosszú távú tempójával van: "Egy körön piszok gyorsak vagyunk, de versenytávon küszködünk. Sejtjük, mi lehet a gond, de Jerezben még nem változtattunk semmit, mert az ujjam miatt amúgy is bizonytalan volt a helyzet."

Azon a versenyen Márquez második lett, a legnehezebb dolga az egyenesekben volt, főleg "a futam vége felé szenvedtem az egykerekezéssel".

Márquez Argentínában Forrás: AFP/Juan Mabromata

Bár a Honda 2011 óta mindig megnyerte a gyártók vébéjét, jelenleg 19 pont hátrányban van a Yamaha mögött. Márquezt ez nem lepi meg: "Már az előző idény végére nagyot fejlődtek, idén pedig igazán gyorsak."

A Honda másik pilótája, Dani Pedrosa sokkal rosszabbul járt egy sima ujjtörésnél, az alkarjában súlyos fájdalmat érez, még a pályafutása is veszélybe került. Pedrosa helyettese, Aojama Hirosi viszont még nem tudott a top tízben végezni.