Jorge Lorenzo zsinórban a negyedik versenyét nyerte a gyorsaságimotoros-vb királykategóriájában, MotoGP-ben, miután a Katalán Nagydíjon is őt intették le elsőként.

A futam bukásokkal indult, az első nyolc körben öten is kiestek, köztük a világbajnok Marc Márquez, aki a második helyen motorozva rontott el kanyart, aztán a földről felkelve hevesen gesztikulálva bosszankodott.

Márquez itt szállt ki a versenyből:

Az élen Jorge Lorenzo magabiztosan őrizte az előnyét, csapattársa, Valentino Rossi ugyan próbált hozzá közel kerülni, de annyira nem tudott, hogy az előzés is összejöjjön.

Lorenzo így egymás után a negyedik versenyét nyerte - a MotoGP-ben ez először jött össze neki -, és egy pontra megközelítette az összetettben élen álló Rossit. Meglepő módon a katalán közönség sokkal jobban megünnepelte Rossit, mint a spanyol Lorenzót, aztán bónuszként a spanyol himnuszt is fütyülték.

Rossi (balra) és Lorenzo kézfogása

Moto3-ban a brit Danny Kent, Moto2-ben a francia Johann Zarco győzött, amivel megerősítették vezető helyüket az összetettben.