Marosi Ádám a tizedik, Kasza Róbert pedig a 27. helyen végzett a berlini öttusa-világbajnokság hagyományos versenyének pénteki döntőjében.

A két magyar az első két számban együtt haladt, ugyanannyi pontot érő időt úszott 200 méteren, a vívást pedig egyformán 16 győzelemmel és 19 vereséggel fejezte be, bár különböző forgatókönyv szerint jutott el ehhez az eredményhez. A lovaglás előtt a 36 tagú mezőny közepén álltak. Marosi hibátlanul és szintidőn belül ment végig a pályán, Kasza viszont egy gyengébb képességű lóval 40 pontot veszített a harmadik számban.

Marosi sikeres lovaglásával jelentősen előrelépett, nyolcadikként vághatott neki a lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásnak.

Marosi Ádám Forrás: MTI/Földi Imre

Ebben az első három lövősorozata jól sikerült, felzárkózott a negyedik helyre, közel állt az első háromnak járó olimpiai kvóta megszerzéshez, de utolsó lövészetében sokat hibázott, ráadásul négy zöld lámpánál nagy igyekezetében kifutott a lőállásból, de néhány méter után visszanézett, s akkor látta, hogy vissza kell mennie, hogy az utolsó zöld lámpája is meglegyen. A hibák miatt többen megelőzték, így végül tizedikként futott a célba.

Kasza 24. volt három szám után, onnan csak arra maradt esélye, hogy a mezőny első felébe küzdje fel magát, de ez nem sikerült neki.

Olimpiai kvótát az ukrán Pavlo Timoscsenko, az orosz Alekszandr Leszun és az ugyancsak ukrán Andrij Fedecsko szerzett.

A csapatversenyben a magyarok a nyolcadik helyen végeztek. A két döntősé mellett a selejtezőben ragadt Demeter Bence eredménye adta ki az összpontszámot.

Eredmények, hagyományos verseny, férfiak, egyéni
1. Pavlo Timoscsenko (Ukrajna) 1477 pont
2. Alekszandr Leszun (Oroszország) 1473
3. Andrij Fedecsko (Ukrajna) 1463
...10. Marosi Ádám 1430 (úszás: 2:01.16 perc/337 pont, vívás: 16 győzelem/19 vereség/196 pont, lovaglás: 300 pont, lövészet-futás: 11:43.13 perc/597 pont)
...27. Kasza Róbert 1368 (2:01.07/337, 16/19/196, 260, 12:05.59/575)

csapat:
1. Koreai Köztársaság (Dzsun Vung Tae, Dzsung Dzsin Hva, Li Vu Dzsin) 4301 pont
2. Oroszország (Alekszandr Leszun, Ilja Frolov, Makszim Kusztov) 4263
3. Lengyelország (Sebastian Stasiak, Michal Gralewski, Jaroslaw Swiderski) 4252
...8. Magyarország (Marosi Ádám, Kasza Róbert, Demeter Bence) 3864

Szombaton a nők döntőjét rendezik. A mezőnyben ott lesz Földházi Zsófia és Kovács Sarolta.