Senánszky Petra folytatta remeklését a kínai Jantajban zajló uszonyosúszó világbajnokságon: a 100 és 200 méter megnyerése után vasárnap 50 méteres uszonyos gyorsúszásban is aranyérmes lett, ráadásul saját rekordját 25 századdal megjavítva, 21.36 másodperces világcsúccsal győzött.

A 21 éves debreceni versenyző mögött a finálé másik magyar résztvevője, Varga Krisztina az ötödik helyen ért célba, míg a férfiak 50 méteres uszonyos gyorsúszó döntőjében Kosina Gergő hetedik lett. A női 400 méteres búvárúszásban a tavaly még junior korú Kardos Laura a hatodik helyet szerezte meg.

A magyar szövetség tájékoztatása alapján a búvársportok közé tartozó uszonyosúszás idei legnagyobb világversenyén Magyarország három arany- és egy bronzéremmel áll az éremtáblázaton.