Nicholas Bett remeklése folytán meglepetésre kenyai győzelmet hozott a férfi 400 méter gátfutás döntője a pekingi atlétikai világbajnokság keddi versenynapján. A női diszkoszvetésben is ámulhatott a világ, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok horvát Sandra Perkovic helyett az elsőre nagyot dobó kubai Denia Caballero szerzett aranyérmet.

A férfiak 400 gátas versenyében óriási meglepetésre egy kenyai futó, Nicholas Bett nyert, aki eddig még saját kontinensén sem számított a legjobbnak, hiszen a tavalyi, marrákesi viadalon csupán bronzérmes lett.

Ezúttal azonban szenzációsan versenyzett és a világ idei legjobb eredményével (47.79) megelőzte az orosz csúcsot futó Gyenisz Kudrjavcevet (48.05) és a bahamai rekordot elérő Jeffery Gibsont (48.17). Kenyaiak a világbajnokságok történetében eddig csak 400 méternél hosszabb távú versenyeken nyertek.

Nicholas Bett Forrás: AFP/Franck Fife

800-on már nem okozott akkora meglepetést David Rudisha győzelmet, a 2011-es világ- és a 2012-es olimpiai bajnok könnyedén nyert, a második helyen az Európa-bajnok lengyel Adam Kszczot végzett, harmadikként pedig a 2013-as tamperei U23-as Eb-harmadik Amel Tuka ért célba, Bosznia-Hercegovina első vb-érmét szerezve.

Női 1500 méteren a kétszeres fedett pályás világbajnok Genzebe Dibaba hozta a papírformát, a júliusban, Monacóban világcsúcsot futó etióp leiskolázta a mezőnyt.

Denia Caballero Forrás: AFP/Franck Fife

A női diszkoszvetésben a londoni olimpián még csupán 27. helyen végzett Denia Caballero lett, a négy éve vb-9., két éve pedig vb-8. kubai sportoló elsőre 69,28 métert dobott, és ez elég volt az aranyéremhez. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok horvát Sandra Perkovicnak meg kellett elégednie az ezüsttel.

A férfiak távolugró döntőjében három kínai is indult, de csak egy bronzot sikerült szereznie a hazaiaknak Vang Csien-en személyében, a győzelmet az olimpiai címvédő brit Greg Rutherford szerezte meg 841 centis teljesítménnyel, a második az ausztrál Fabrice Lapierre lett.