Kitartott a Lynx lelkesedése

A Lynx nyerte a curling vegyescsapatok országos bajnokságát
A Lynx nyerte a curling vegyescsapatok országos bajnokságát, amelynek döntőjét vasárnap és hétfőn rendezték Budapesten.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Kamaraerdei Curling Klubban rendezett finálé három mérkőzésen dőlt el. Az elsőt a Wild Catz együttese nyerte 6-4-re, a második és a harmadik meccs pedig a vegyes-párosban kétszeres világbajnok Kiss Zsolttal és Palancsa Dorottyával felálló Lynx 6-4-es, illetve 5-1-es sikerével zárult.

A Kiss Zsolt, Palancsa Dorottya, Czermann Kristóf, Szentannai Ágnes összetételű bajnokcsapat ezzel megszerezte a jogot, hogy képviselje Magyarországot az októberi, oroszországi világbajnokságon.

A Lynx bajnokcsapata Forrás: Curling.hu

“Jól játszott a csapat az egész bajnokság alatt. Én most egy kicsit kevésbé játszottam jól, a döntő első meccse is rajtam ment el igazából. Szerencsére azonban talpra tudtunk állni. Örülök, hogy végül az egész torna során csak a Wild Catztől kaptunk ki, azt gondolom, hogy ez önmagáért beszél. Örülök, hogy a lelkesedésünk kitartott annak ellenére, hogy a döntő első mérkőzését elveszítettük” – nyilatkozta a csapat kapitánya, Kiss Zsolt.

A tízcsapatos torna bronzérmét a Makuka csapata szerezte meg, miután 8-7-re legyőzte a Westbay Vasas SC-t.