Hihetetlen végjáték után nyert az NFL címvédője

Denver Broncos
NEW ORLEANS, LA - NOVEMBER 13: Emmanuel Sanders #10 of the Denver Broncos is grabbed from behind by Delvin Breaux #40 of the New Orleans Saints at Mercedes-Benz Superdome on November 13, 2016 in New Orleans, Louisiana. The Broncos defeated the Saints 25-23. Wesley Hitt/Getty Images/AFP
A Denver Broncos hihetetlen végjáték után nyert a New Orleans Saints vendégeként, a New England Patriots másodszor kapott ki hazai pályán az idei alapszakaszban a profi amerikaifutball-liga (NFL) tizedik játékhetének vasárnapi játéknapján.

A coloradói együttes hat ponttal vezetett másfél perccel a vége előtt, amikor is Drew Brees vezette hazai támadóegység egy touchdwonnal egyenlített. A Saints speciális egységének a győzelemhez gyakorlatilag csak értékesítenie kellett volna a szinte kötelezőnek számító jutalomrúgást, azonban a denveri védők blokkolták a kísérletet, a lepattanó labdát pedig visszahordták a rivális célterületére, ez a szabályok szerint pedig két pontot ér, ezzel pedig eldőlt a találkozó.

Brees 450 touchdown-passznál jár karrierje során, az NFL-ben ezt a határt csak Peyton Manning és Brett Favre érte el.

Nagy lehetőséget szalasztott el a Carolina Panthers, hiszen a félidőben 17-0-ra vezetett a vendég Kansas City Chiefs ellen, végül azonban 20-17-re kikapott, ezzel nagyon nehéz helyzetbe került, hiszen hatodik alkalommal kapott ki. Érdekesség, hogy

a Kansas ebben az idényben másodszor fordított 17 pontos hátrányból.

A Dallas Cowboys pontgazdag mérkőzésen nyert a Pittsburgh Steelers vendégeként, míg a tavalyi Super Bowl visszavágóján a Seattle Seahawks győzött a New England Patriots otthonában. Ebben a szezonban először adta el a labdát (interception) Tom Brady, a New England irányítója. Érdekesség, hogy a Super Bowlon a Patriots úgy nyert, hogy az utolsó pillanatokban megszerezte a Seattle-től a labdát a saját gólvonala előtt, míg ezúttal

a New England egyenlíthetett volna egyetlen yard megtételével, de nem jutott át a vendégek védővonalán.