"Tudok járni, ez a lényeg" - megint óriásit futott a 15 éves magyar

Illovszky Dominik Magyar Atlétikai Szövetség atlétikai bajnokság 60 méteres futóverseny 2017 február 18-án
Magyar Atlétikai Szövetség atlétikai bajnokság 60 méteres futóverseny 2017 február 18. Illovszky Dominik
Remek időeredményeket értek el a magyar 60 méteres férfi sprinterek a BOK Csarnokban rendezett fedett pályás atlétikai országos bajnokságon. A belgrádi Eb-re készülő Sipos János 6,71 másodperces egyéni csúccsal védte meg a címét – az Eb-szint 6,74 –, míg a 15 éves Illovszky Dominik szintén élete legjobbját futva, 6,86-os eredménnyel lett ezüstérmes. A helyszínen jártunk.

Illovszky Dominik a második előfutamban kapott helyet, ahol beragadt a rajtnál, de így is 6,91 másodperces eredményt ért el, amivel második lett a 6,82-vel célba érő Szabó Dániel mögött. Összesen négy előfutamot rendeztek, és az említett két eredmény – az egész mezőnyt figyelembe véve – a második és a harmadik legjobb idő volt.

Illovszky Dominik egyéni csúcsot ért el 60 méteren (a képre kattintva galéria nyílik) Fotó: Szabó Gábor - Origo

A legjobb idővel (6,78) az esélyeknek megfelelően Sipos János jutott be a döntőbe.

A finálé drámával kezdődött,

hiszen a 20 éves Szabó Dánielt szabálytalan rajt miatt kizárták.

Sipos János esélyeshez méltóan nyert (a képre kattintva galéria nyílik) Fotó: Szabó Gábor - Origo

A márciusi, belgrádi Európa-bajnokságra készülő Sipos János ezúttal verhetetlennek bizonyult, 6,71-es egyéni csúccsal védte meg a címét. Nagy volt a harc viszont a második helyért,

a 15 éves Illovszky Dominiknek élete legjobbját kellett futnia

ahhoz, hogy megverje – a Siposhoz hasonlóan szolnoki futó – Boros Bencét. A Honvéd tini tehetsége 6,86-tal ért célba, Boros pedig 6,88-cal lett bronzérmes.

A döntő után fájt a lába, de nem panaszkodott (a képre kattintva galéria nyílik) Fotó: Szabó Gábor - Origo

Illovszky ezzel begyűjtött egy újabb országos ezüstérmet,

tavaly a szabad téri ob-n lett második 100 méteren,

akkor is egyedül Sipos János tudta megelőzni.

- mondta az Origónak Illovszky, aki hozzátette, hogy nem érzi magát csúcsformában, ezért még inkább büszke az elért eredményére.

A képre kattintva galéria nyílik Fotó: Szabó Gábor - Origo

Sipos János arról beszélt, hogy az Eb-n egy kört mindenképp szeretne menni, és elmondta a véleményét Illovszky Dominikról is, akivel jó kapcsolatot ápolnak (a teljes nyilatkozatot a videónkon hallgathatja meg).

Mi legyen a gyerekkel, ha úgy fut, mint Usain Bolt?