A Lengyelországban zajló U21-es labdarúgó Európa-bajnokság kedd estei első elődöntőjében a németek tizenegyes párbajban győzték le az örök rivális angolokat.

U21-es Európa-bajnokság, elődöntő
Anglia–Németország 2–2 (Gray 41., Abraham 50., ill. Selke 35., Platte 70.) – tizenegyesekkel 3–4

A németek a 35. percben szereztek vezetést Davie Selke találatával, de hat perc múlva Demarai Gray góljával egyenlítettek az angolok. A fordulás után Tammy Abraham góljával már a háromoroszlánosok vezettek, azonban a 70. percben Felix Platte villanása után egyenlítettek a németek.

Az U21-es német válogatott tizenegyespárbajban harcolta ki a továbbjutást Forrás: UEFA via Getty Images/2017 UEFA/Tom Dulat - Uefa

A rendes játékidő utolsó húsz perce és a hosszabbítás sem hozott már több gólt, így jöhetett a tizenegyespárbaj, ahol az angolok részéről Tammy Abraham és Nathan Redmond is hibázott, míg a németek oldaláról csak Yannick Gerhardt rontott,

így 4-3-as összesítéssel a Nationalelf jutott a döntőbe, amelyet pénteken rendeznek 20.45-től Krakkóban.