Nincsen már olyan csapat az NHL-ben, amely ne tudott volna kapott gól nélkül megúszni egy mérkőzést sem. A jégkorong-bajnokság csütörtöki játéknapján ugyanis Vokoun kapus remeklésének köszönhetően a Nashville Predators 2-0-ra verte a New York Islanderst. Nyert a Vancouver Canucks is, a kanadai együttes csak jó hajrával tudta megfordítani a Colorado elleni összecsapást.

A szokásoknak megfelelően ezúttal a Nashville Predators csapata rendezte le pillanatok alatt a mérkőzést. A Ragadozók a New York Islanderst verték 2-0-ra úgy, hogy Orszagh és Johansson találataival már nyolc és fél perc után kialakult a végeredmény. A győzelemmel egy sorozat is megszakadt: a Nashville volt ugyanis az NHL idei bajnokságának utolsó "bástyája", az a csapat, amely még nem tudott kapott gól nélkül megúszni egy mérkőzést sem. Ezúttal Tomas Vokoun végig a helyzet magaslatán állt, s harminchat kapujára küldött lövést hárított

"A legfontosabb dolog a két pont, és az, hogy talpra tudtunk állni a Los Angeles elleni mérkőzés után. Csapatunk fiatal, nagy lehetőségek előtt áll még. Biztosak vagyunk abban, hogy tanulunk a hibáinkból" - nyilatkozta Vokoun, akinek ez volt pályafutása hetedik shutoutja.

Fura győzelmet aratott a Vancouver Canucks is, amely három és fél perccel a találkozó vége előtt még 1-0-s hátrányban volt a Coloradóval szemben. Ekkor Bertuzzi egyenlített, majd a hosszabbítás első percének legvégén Morrison megszerezte a győztes gólt.

Eredmények:
Ottawa Senators - Edmonton Oilers 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Hossa (29:48), Arvedson (46:36)

Detroit Pistons - Buffalo Sabres 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)
Woolley (12:34), Fjodorov 2 (20:53, 24:22), Larionov (43:11), illetve Connolly (25:02), Hamel (45:47)

Montreal Canadiens - Columbus Blue Jackets 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
gól: Markov (48:04), illetve Sanderson (38:21), Spacek (60:28)

St. Louis Blues - Philadelphia Flyers 3-4 (1-0, 2-1, 0-2, 0-1) - hosszabbítás után
Boguniecki (11:04), Kavanov (21:02), Mellanby (23:23), illetve Ragnarsson (31:53), Roenick (50:48), Johnsson (52:53), Handzus (62:02)

Nashville Predators - New York Islanders 2-0 (2-0, 0-0, 0-0)
Orszagh (2:46), Johansson (8:33)

Vancouver Canucks - Colorado Avalanche 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Bertuzzi (56:29), Morrison (61:58), illetve Hejduk (39:16)

Los Angeles Kings - Calgary Flames 4-2 (1-1, 3-0, 0-1)
Heinze (6:28), Palffy (31:32), Armstrong (33:42), Corvo (38:24), illetve Iginla 2 (13:37, 48:37)