Bár az első három negyedben mindössze 12 percnyi lehetőséget kapott, mégis az Indiana-Portland összecsapás hősévé nőtte ki magát Arvydas Sabonis. A 38 éves litván center a záró játékrészben ugyanis tizenkét pontot szórt, ezzel segítve a Blazerst 95-88-as sikerhez. A nap másik két NBA-találkozóján a Phoenix otthon, a Lakers "idegenben" győzött.
Nyolc között a Washington és a Houston/sport/amerika/20030317nyolc.htmlKidd beérte Paytont/sport/amerika/20030317kidd.htmlNew NBA Fan Fórumhttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=29977

Ron Artest visszatért az Indiana Pacers kosárlabdacsapatába, ám 16 pontja ellenére sem tudott győzni az együttes az NBA hétfői játéknapján. Az indianapolisi összecsapáson ugyanis rossz vendégnek bizonyult a Portland, s a veterán litván Arvydas Sabonis vezérletével 95-88-ra győzött. A világ egyik legjobb centereként ismert klasszis úgy dobott szezoncsúcsot jelentő 16 pontot, hogy ebből tizenkettőt az utolsó negyedben helyezett el a Pacers gyűrűjében - igaz, az első három felvonásban összesen 12 percnyi lehetőséget kapott. "Nagyon jó este volt ez számomra" - jegyezte meg a 38 éves center mosolyogva a találkozó után. A sikerhez nagyon kellett a litván, hiszen a Blazers 17 pontos félidei előnyét elherdálva a negyedik negyed kezdetén már 69-70-es vesztésre is állt.

A Phoenix Suns hosszabbítás után 95-91-re verte a Toronto Raptors együttesét, a találkozó két hőse az összesen 55 pontot dobó Shawn Marion (30) és Stephon Marbury (25) volt. A Los Angeles Lakers a városi rangadón félidőnyi szenvedés után intézte el a Clipperst, a 102-85-ös sikerből Shaquille O'Neal 42, Kobe Bryant 26 ponttal vette ki részét.

Eredmények:
Indiana Pacers - Portland Trailblazers 88-95 (15-25, 24-28, 19-14, 30-28)
Ld.:
J. O'Neal 31 (12 lep.), R. Artest 16, A. Harrington 12 (11 lep.), illetve A. Sabonis 16, R. Patterson 15,... D. Davis 4 (10 lep.)

Phoenix Suns - Toronto Raptors 95-91 (19-26, 22-22, 25-21, 21-18, 8-4) - hosszabbítás után