Sokba kerülhet az alapszakasz végelszámolásánál a Dallasnak a csütörtökön Calgaryban hagyott két pont. Az NHL-éllovas Ottawát egymeccsnyi különbséggel üldöző Starsnak különösen fájó lehet, hogy a sereghajtók között kullogó Flames otthonában vérzett el.

Rendelje meg a Fókusz Online akciós árú sikerkönyveit, a 20% kedvezmény mellé 500 Ft-os vásárlási utalványt kap ajándékba! Az ajánlat 2003. március 31-ig érvényes.
Részletek>>>

Az első negyed hajrájában aztán Nichol egyenlített, és ekkor még senki sem gondolta, hogy egy több mint 44 perces gólcsend veszi kezdetét. A két csapat derekasan gyűrte egymást a mezőnyben, azonban a 96%-kal védő Turek, illetve a 92,9%-os mutatót produkáló Turco egyránt lehúzta a rolót.

A ráadásban aztán bekövetkezett, amire valószínűleg csak a legvérmesebb Flames-drukkerek számítottak: Yelle átadását Donovan továbbította a vendégek ketrecébe, így megszerezte a váratlan győzelmet a hazai csapat.

Nem akármilyen összecsapást láthatott a St. Louis-i Savvis Center közönsége, hiszen az utolsó harmadban kereken kilenc perc alatt esett a mérkőzés mindhárom gólja, ráadásul a döntő találatot két másodperccel a végső dudaszó előtt szerezte Doug Weight, egy emberelőnyös szituáció végén.

Eredmények:
Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 2-2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Richards (04:24), Lecavalier (54:35), ill. Elias (02:41), Rheaume (25:14)

Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)
Hinote (06:34), Blake (9:00), Tanguay (21:28)

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 2-2 (0-0, 1-2, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Amonte 2 (20:38, 53:11), ill. Berard (25:06), Boynton (26:21)

St. Louis Blues - Florida Panthers 2-1 (0-0, 0-0, 2-1)
Boguniecki (50:58), Weight (59:58), ill. Shvidki (53:04)

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)
Nikolisin (09:09), Simon (14:23), Bell (25:27), Sullivan (46:40), ill. Wilm (22:05)

Calgary Flames - Dallas Stars 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Nichol (18:43), Donovan (62:51), ill. Dahlen (07:34)

Vancouver Canucks - Phoenix Coyotes 5-1 (2-1, 2-0, 1-0)
Ruutu (07:15), Klatt (18:41), Cooke (22:20), Sedin (33:00), Jovanovski (54:22), ill. Johnson (09:15)

San Jose Sharks - Detroit Red Wings 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
Marleau (09:51), Smith (36:02), Loyns (58:37)