Nemcsak az NHL, az NBA rájátszása is meglepetéssel vette kezdetét. A szombati nyitónap öt találkozója közül a New Jersey, a Dallas és a Sacramento élt pályaválasztói előnyével, ám az Indiana, a Boston Celtics és a San Antonio otthon kapott ki, utóbbi a megtáltosodott Phoenix Suns ellen szenvedett vereséget.

Az alapszakasz hajrájában hatalmas versenyfutást tartott a Phoenix Suns és a Houston Rockets kosárlabda-együttese az NBA Nyugati főcsoportjának nyolcadik, még playoff-szereplést érő helyéért. Akkor a Suns jött ki jobban a párharcból, köszönhetően az utolsó fordulókban nyújtott pazar teljesítményének (még akkor is, hogy miután eldőlt, továbbjutott, beszedett két gyors vereséget). Ez a lendület és eredményesség csodák csodájára megmaradt szombatra is: a playoff nyitányán ugyanis az arizonai együttes győzött, mégpedig a konferencia-győztes San Antonio Spurs otthonában.

A Spurs nyerte az alapszakaszt, a Pistons a keleti első/sport/amerika/20030417nba.htmlKevin Garnetté az [origo] MVP-cím/sport/amerika/20030417kevin.htmlNBAhttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=29977

Pedig a mérkőzést az esélyesebb Spurs kezdte jobban, s hiába vezetett végig a mérkőzésen, a Suns döntetlenre hozta a mérkőzést. A hosszabbításban aztán érkezett Stephon Marbury, aki a dudaszó pillanatában elengedett triplájával a Sunsnak csikarta ki a 96-95-ös győzelmet.

Indianában is a feje tetejére állt minden: a Pacers a mérkőzés első három negyedében fölényben játszott, s tízpontos előnnyel fordult a záró etapra. Akkor Paul Pierce, a bostoniak fenegyereke gondolt egy merészet, s pontgyártásba kezdett. A klasszis összesen negyven pontot ért el, ebből 21-et az utolsó negyedben, mínusz 13-ból hárompontos előnyt kovácsolt együttesének. "Azt hiszem jó döntés volt, hogy magamra vállaltam a vezér szerepét, Tudtam, az emberemet 'meg tudom verni', s képes vagyok a kosárszerzésre" - nyilatkozta mérkőzés hőse.

Eredmények, Keleti főcsoport, negyeddöntők:
New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 109-96 (29-20, 26-15, 34-25, 20-36)
Ld.: K. Martin 21 (15 lep.), K. Kittles 18, L: Harris 17, illetve T. Thomas 25, S. Cassell 16,... G. Payton 8 (10 assz.)
az állás: 1-0 a Nets javára

Indiana Pacers - Boston Celtics 100-103 (29-26, 29-26, 21-17, 21-34)
Ld.: R. Artest 26, J. O’Neal 24, illetve P. Pierce 40 (11 lep., 6 assz.), A. Walker 22, E. Williams 18
az állás: 1-0 a Celtics javára

Nyugati főcsoport, negyeddöntők:
San Antonio Spurs - Phoenix Suns 95-96 (23-16, 17-19, 23-25, 24-27, 8-9) - hosszabbítás után
Ld.: S. Jackson 23, D: Robinson 18, T. Duncan 17 (13 lep., 6 assz.), illetve S. Marbury 26, S. Marion 24 (12 lep.), A. Stoudemire 24
az állás: 1-0 a Suns javára

Dallas Mavericks - Portland Trailblazers 96-86 (23-21, 19-31, 28-12, 26-22)
Ld.: D: Nowitzki 46 (10 lep.), M. Finley 13, illetve R. Wallace 26, D. Stoudemire 16
az állás: 1-0 a Mavericks javára

Sacramento Kings - Utah Jazz 96-90 (19-25, 19-8, 23-21, 35-36)
Ld.: C. Webber 27 (11 lep.), P. Stojakovic 16, J. Jackson 15, illetve K. Malone 25, G. Ostertag 18 (11 lep.), M. Harpring 15
az állás: 1-0 a Kings javára