Kikényszerítette a hetedik, mindent eldöntő összecsapást a Minnesota Wild jégkorongcsapata, miután az NHL Nyugati főcsoportjának elődöntőjében 5-1-re nyert hazai pályán, s ezzel összesítésben 3-3-ra egyenlített a Vancouver Canucks ellen.

Minden szempontból történelmi léptékűnek nevezhető a Minnesota Wild idei szereplése, főleg, ha azt nézzük, az együttes szerda este 5-1-re elpáholta a Vancouver Canucks gárdáját, s csütörtökön sorsdöntő hetedik összecsapást vívhat a kanadaiak ellen.

A csapat már azzal meglepetést okozott, hogy harmadik szezonjában bejutott a rájátszásba, ahol eddig öt olyan mérkőzést nyert meg, amelyen számára a lét volt a tét. Ez a bravúr eddig mindössze három csapatnak sikerült: 1975-ben és 1987-ben a New York Islandersnek, míg 1994-ben a Vancouvernek. Az viszont még senkinek, hogy egy szezonon belül kétszer is 1-3-ról fordítson meg egy párharcot. A Wild a negyeddöntőben a Colorado Avalanche ellen cselekedte meg a csodát, s amennyiben nyer csütörtökön, újra a padlóról, vert helyzetből lép tovább.

Nyugati főcsoport, elődöntő, 6. mérkőzés:
Minnesota Wild - Vancouver Canucks 5-1 (0-0, 2-0, 3-1)
Brunette 2 (25:22, 50:37), Sekeras (35:31), Hendrickson (46:57), Laaksonen (49:25), illetve Jovanovski (48:57)
az állás: 3-3.