Az NBA főcsoport-elődöntőiben a Philadelphia 76ers szépített a Detroit Pistons ellen, míg az alapszakasz-győztes Dallas Mavericks kétszeri hosszabbítás után tudott előnyt szerezni a Sacramento Kings otthonában.

Sacramentóban két hosszabbítást, s összesen 278 pontot láthattak pénzükért a nézők, a Kings és az alapszakasz-győztes Dallas harmadik összecsapása tehát jó meccset hozott. A hazai közönség márpedig maximum ennek örülhetett, soványka négy ponttal ugyanis, de a Mavericks nyerte a találkozót. Mégpedig az eleddig kevés lehetőséget kapó Walt Williams hathatós segédletével, a fiatal játékos tíz ponttal járult hozzá a Dallas sikeréhez. Ami az egészben az érdekes, hogy mind a tíz pontját a hosszabbítás(ok)ban szerezte.

"Meglepett, hogy ennyiszer dobóhelyzetbe kerültem, de igyekeztem mindig maximálisan koncentrálni, s ez lett az eredménye" - mondta Williams, aki az első két meccsen összesen szerzett két pontot. Nick van Axel negyven ponttal járult hozzá a dallasi sikerhez, a Mavericks csapatából egyébként négyen kerültek 20 pont fölé.

Philadelphiában a hazaiak megszerezték első győzelmüket a Detroit ellen, 93-83-as sikerük után így már csak egy győzelemre van szükségük ahhoz, hogy kiegyenlítsék az állást.

Keleti-főcsoport, elődöntő, 3. mérkőzés:
Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 93-83 (23-19, 25-18, 21-15, 24-31)
Legjobb dobók:
Iverson 25, Van Horn 17, Coleman 15, Thomas 10 (14 lep.), illetve Hamilton 24, Prince 17, Atkins 13
Az állás: 1-2

Nyugati-főcsoport, elődöntő, 3. mérkőzés:
Sacramento Kings - Dallas Mavericks 137-141 (36-23, 28-39, 27-20, 22-31, 12-12, 12-16) - kétszeri hosszabbítás után