Nagy meglepetésre idegenben fogott mérkőzést, s ezzel egyenlített az Indiana Pacers, illetve a Dallas Mavericks kosárlabda-együttese. Az NBA rájátszásának második körében előbbi a Detroit otthonában diadalmaskodott simán, 92-83-ra, míg a Mavs Phoenixben aratott kétpontos sikert (108-106).

Pazar játékkal vágott vissza az Indiana Pacers kosárlabdacsapata a legutóbbi vereségért a Detroit Pistonsnak, ráadásul idegenben. Pedig Auburn Hillsben ezúttal is minden úgy kezdődött, ahogy megszokták a nézők: a Pistons 33-18-ra hozta az első negyedet, s bár a másodikban már kicsit kiengedett, félidőben 50-40-ra még őrizte az előnyt.

A mérkőzés második felében aztán rákapcsolt a Pacers, Jermaine O'Neal 22, Reggie Miller 19 pontig jutott, Jeff Foster pedig új egyéni csúcsot beállítva 20 lepattanót szedett a palánkok alatt. A találkozót végül a vendégek 92-83-ra nyerték meg, s kiegyenlítették a párharcot.

A következő két mérkőzésre pénteken és vasárnap Indianapolisban kerül majd sor.

Phoenixben a vendégeknél 31 pontot szóró Michael Finley, illetve a 23 pontig és 12 lepattanóig jutó Dirk Nowitzki volt a találkozó hőse. A német sztár 7 másodperccel a vége előtt, afféle "jordanes" hátraugrásból dobta a texasiak győztes kosarát.

A túloldalon Amare Stoudemire 30 ponttal és 16 lepattanóval, az alapszakasz legjobbjává választott Steve Nash pedig 23 ponttal és 13 gólpasszal zárt. Az első negyedben komoly veszteség érte a Sunst: Joe Johnson egy szerelést követően az arcára esett, és szemüregcsonttörést szenvedett.

A sebet a helyszínen hat öltéssel varrták össze, a műtétre pedig csütörtökön kerül sor. A következő mérkőzést biztosan kihagyó hátvéd egyetlen meccsen sem hiányzott az elmúlt három idényben.