Hiába szerzett Kobe Bryant 50 pontot és hiába vezetett a Los Angeles Lakers hat másodperccel a vége előtt a Phoenix Suns elleni párharc hatodik mérkőzésén, Tim Thomas hárompontosával az arizonaiak hosszabbításra mentették a mecset, ahol aztán legyűrték a kaliforniaiakat, így következhet a hetedik, mindent eldöntő csata.

Keleten érvényesült a papírforma, az előkelőbb helyen rangsorolt New Jersey és Miami is továbbjutott, mindkét gárda idegenben húzta be a párharcot eldöntő negyedik győzelmet.

A rájátszás árnyékában az is kiderült, hogy a New Orleanst erősítő Chris Paul lett az év újonca. A 21 éves, 183 centis irányító 21 dupladuplát (két statisztikai mutatóban is kétszámjegyű teljesítményt) ért el az alapszakaszban, és meccsenként átlagosan 16,1 pontig, 7,8 gólpasszig valamint 5,1 lepattanóig jutott.

A tavalyi amatőrbörzén elsőként elkelt ausztrál Andrew Bogut (Milwaukee Bucks) harmadik lett a 30 csapat edzőjének részvételével lezajlott szavazáson.