Chris Pronger nyáron igazolt az Anaheimhez az Edmontonból, és emlékezetessé tette a találkozást a régi társakkal, mert három gólpasszal segítette győzelemhez a Kacsákat. A két csapat randevújáját az is pikánssá tette, hogy az előző idényben a Nyugati főcsoport döntőjében a kanadaiak búcsúztatták az Anaheimet, akik most visszavágtak.

Először nyert idegenben a Florida, hátul Ed Belfour 35 védéssel megadta a szükséges támogatást, elöl pedig a duplázó Jozef Stümpel tette hozzá a legtöbbet, amit a Rangers bánt.

Háromszor szenvedett vereséget eddig az idényben az Atlanta, és ebből kétszer a bajnok Carolina jóvoltából, amely most hosszabbításban csikarta ki a győzelmet, amely egyben az első hazai diadalt jelentette.

A Detroit támadójátéka továbbra sem az igazi, persze ha a Vörös Szárnyak játékosai mindig egy góllal többet ütnek majd, mint az ellenfél, akkor a szurkolóikat nem érdekli majd, hogy nem rendeznek gólfesztivált. A San Jose ellen az utolsó harmadban elért két találat hozta meg a sikert, ami nagyon kellett már, három zakó után a Detroitnak.

A Minnesota mindössze 15 gólt kapott eddigi kilenc meccsén, a Los Angeles is egyszer tudta csak feltörni a Wild védelmét, amely a Dallasszal holtversenyben a legjobb a ligában.

Roberto Luongo először hozott össze shutoutot a Vancouver kapujában, a kanadai hálóőr a Chicago elleni győzelemből vette ki a részét 32 védéssel. A krónikához hozzátartozik, hogy a Blackhawks négy kulcsembere, Martin Havlat, Michael Handzus, Tuomo Ruutu és Nyikolaj Habibulin nélkül állt fel, amit nem bírt el a csapat.

Mérföldkőhöz érkezett Joe Sakic, a Colorado csatára, aki pályafutása 1500. pontját szerezte a Washington ellen (ő a 11. játékos, aki idáig eljutott), de a fővárosiak elrontották az ünnepét, mert a 48 védést bemutató Olaf Kölzig vezérletével 5-3-ra nyertek.

eredmények
New York Rangers - Florida Panthers 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)
gól: Prucha (23:34, emberelőnyből), Straka (53:10), illetve Stümpel (8:52, ee.; 56:31), Campbell (24:10), Kolnik (46:32)

Carolina Hurricanes - Atlanta Thrashers 5-4 (3-1, 0-2, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
gól: E. Staal (4:53), Walker (16:40, ee.), Hutchinson (19:23), Bayda (44:23), Babcsuk (61:11), illetve Boulton (3:14), Sim (31:31), Mellanby (37:21), Kovalcsuk (48:21)

Detroit Red Wings - San Jose Sharks 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)
M. Schneider (40:38, ee.), Lang (51:02), illetve Bernier (17:10, ee.)

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 3-1 (1-0, 2-0, 0-1)
gól: Rolston (13:02, 28:34), White (34:58, ee.), illetve Willsie (50:53)

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 0-5 (0-2, 0-2, 0-1)
Cooke (4:54), Morrison (16:58, ee.), H. Sedin (23:41, 56:24), Pyatt (31:45)

Colorado Avalanche - Washington Capitals 3-5 (1-1, 0-2, 2-2)
Brunette (11:33), Sakic (41:42), Brunette (57.22, ee.), illetve Clark (0:53), M. Green (28:52), Ovecskin (30:30, ee.), Zubrus (43:24), Bradley (59:24, üres kapus)

Anaheim Mighty Ducks - Edmonton Oilers 6-2 (1-1, 3-1, 3-0)
Moen (8:25, 53:20), S. Niedermayer (21:34), Getzlaf (24:00, 49:26), Shannon (35:06), illetve Stoll (7:28; 27:07, ee.)