Tóth a huszadik, Talmácsi kiesett

A francia Arnaud Vincent nyert a gyorsasági motoros világbajnokság Brit Nagydíján a 125 kcm-es kategóriában. Tóth Imre a 20. helyen végzett, Talmácsi Gábor a 23. körben kiesett. A 250-esek között Marco Melandri, a Moto GP-ben Valentino Rossi volt a legjobb.

A mai versenyt megelőző bemelegítést Talma a 15-dik helyen zárta. A rajt nagyon jól sikerült és már az első pár kör alatt négy helyet javított Talmácsi. Aztán a harmadik körben bekövetkezett a szerencsétlenség: Gábor a 15. helyen motorozott, amikor egy lassú, patkó alakú kanyarban az előtte haladó spanyol Barbera elesett. Mivel Gábor féktávolságon belül volt, így nem tudta elkerülni az ütközést és mindketten a kavicságyon kötöttek ki. Az esés után Gábor azonnal felpattant és megpróbált újból visszamenni a pályára, de a motoron eltörött a fékkar, így kénytelen volt feladni a versenyt.

"Nem tudok mit mondani, csak azt, hogy nem értem miért vagyok ilyen szerencsétlen. Végre jó a motorom, jók a beállítások, a futómű, minden. Ha nem történik az a váratlan esemény, biztosan pontszerző helyen végeztem volna. Remélem, hogy jövő héten, a német pályán be tudom bizonyítani a csapatomnak és a szurkolóknak, hogy hol van az igazi helyem ebben a mezőnyben" - nyilatkozta a motoros a verseny után.