Talmácsi a 17. helyről rajtol Hollandiában

Legjobb magyarként Talmácsi Gábor a 17. helyről rajtol szombaton a gyorsasági motoros világbajnokság hetedik futamán, az asseni Holland Nagydíjon. Tóth Imre a 26., Lénárt Péter a 35. pozíciót szerezte meg.

Talmácsi Gábor Apriliájának beállításai a versenyző szerint tökéletesek, de a "többiek" gépe gyorsabb. A pálya C3-as része tele van kanyarokkal, ahol Talmácsi az 5-6. helyen van, "de az egyenesekben egyszerűen elmennek mellettem" - állítja a pilóta. "A 17. vagyok, és nem, egyáltalán nem vagyok boldog" - mondta az időmérők után kissé keserű szájízzel Talma.

A 35. pozíciót elérő Lénárt Péter motorjának fúvókája első nap rossz volt, így cserére szorult, majd a futóműn is állítani kellett. A péntek délelőttre a motor önmagához képest tökéletes volt, de mivel sokkal melegebb lett délutánra, így Lénárt két másodperccel rosszabb időt ment az előző eredményéhez képest. A versenyző elmondása szerint még szélárnyékban sem képest lépést tartani a többiekkel, mert az egyenesekben elhúznak mellette, míg a kanyarokban tudja tartani velük a tempót.

A Katalán GP-n győztes Loris Capirossi indul az élről szombaton MotoGP-ben, s az összetettben 47 pontos előnnyel vezető Valentino Rossit még Max Biaggi is megelőzte a második időmérő edzésen.