Talmácsi jól kezdett Brnóban

Talmácsi Gábor nagyszerűen kezdett a gyorsasági motoros világbajnokság tizedik futamán, a Cseh Nagydíjon: az első időmérő edzésen az előkelő hetedik helyet szerezte meg a 125 kcm-esek között, míg Tóth Imre, a legkisebb kategória másik magyar versenyzője a 32. lett.

A második kvalifikációra szombaton kerül sor, a vasárnapi viadal rajtsorrendje a két időmérő edzés összesítése alapján alakul ki. A pénteki napon esőben köröztek a pilóták, Talmácsi elmondta, tökéletes a futómű, s csodálatos a Malaguti tapadása. Az új Seel-motorblokk teljesítményét egyelőre nem tudta minősíteni, érzései szerint sokkal erősebb, mint a régi, de előbb ki kell próbálnia száraz pályán is. Jelenleg a 4. leggyorsabb végsebesség az övé. "Túl későn mentem ki az utolsó beállításra, utána már csak egy kört tudtam megtenni. Kár, mert több volt bennem..." - tette még hozzá Talmácsi.