Hidegzuhany az Eb-n!

Eleinte bizonytalanul játszott a magyar válogatott, de az osztrákok csak 7 méteresekből tudták bevenni Farkas Andrea kapuját, és így is vezettek. A 10. percre megnyugodtak Mocsai Lajos szövetségi kapitány tanítványai, és Takács, majd Kántor góljaival egyenlítettek. A félidő közepén több támadóhibát ítélt a magyarok kárára a macedón bírókettős, és Fridrikas vezérletével négygólos (9-5) előnyt szerzett az osztrák csapat. Ekkor Mocsai Lajos időt kért. Játékosai megfogadták utasításait, az eddigi kapkodó játéknak nyoma sem volt, gyorsabb lett a támadásvezetés és zártabb a védekezés. Az első 30 perc hajrájában egy gólra felzárkózott a magyar válogatott.

A második játékrész elején Farkas Ágnes és Takács góljaival átvette a vezetést a magyar csapat. Az előny nem tartott sokáig, mert újra görcsössé vált a magyarok támadójátéka. Rengeteg volt a pontatlan átadás és az előkészítetlen lövés. Négygólos (17-13) előnyt szereztek az osztrákok. Ekkor hármas emberelőnybe került a magyar gárda, amiből azonban csak egyetlen gólt tudtak lőni. Ezután Kökény, majd Siti találatával egy gólra csökkent a magyar együttes hátránya. Sőt, egyenlíthetett volna a Mocsai-együttes, de újabb technikai hiba miatt ez meghiúsult. A hajrában Deli kétszer talált be átlövésből, egyszer pedig hetesből. A végjátékban viszont Ausztria gárdájának két pihent támadója is akadt, Cieloch és Strass személyében, akik fontos pillanatokban két-két gólt dobtak.