Társoldalunk:

Meglepetések a Saporta-kupában



Több, a végső győzelemre is esélyes csapat búcsúzott el a férfi kosárlabda Saporta-kupa további küzdelmeitől.

Nem jutott a legjobb 16 közé az elmúlt évben a legrangosabb sorozatban, az Euroligában ezüstérmet szerző görög AEK Athén, valamint a Saporta-kupa tavalyi (akkor Klubcsapatok Európa Kupája) második helyezettje, az olasz Olimpia Milan. Az athéniek a jugoszláv Buducsnoszt Podgorica otthonában 9 ponttal kaptak ki hosszabbítás után, míg a milánóiak hazai környezetben nem tudták ledolgozni 12 pontos hátrányukat a magyar csapatok által jól ismert szlovák Slovakofarma Pezinokkal szemben.

A belga Charleroi is bravúros teljesítménnyel jutott tovább, hiszen a hazai vereséget követően, idegenben dolgozta le hátrányát a francia Limoges ellen.

A paksi Atomerőmű SE a spanyol Pamesa Valenciától kétszer is kikapott, így kiesett.

Eredmények:

Limoges CSP (francia) - Charleroi (belga) 69:76
Továbbjutott: Charleroi, 136:130-as pontkülönbséggel
Benetton Treviso (olasz) - Pekaes Pruszków (lengyel) 83:60
Tj: Treviso, 145:130-cal
PTT Ankara (török) - Savinjska Polzela (szlovén) 77:53
Tj: Ankara, 141:129-cel
Buducsnoszt Podgorica (jugoszláv) - AEK Athén (görög) 74:63 -
hosszabbítás után (a rendes játékidőben: 62:57)
Tj: Podgorica, 135:129-cel
Olimpia Milan (olasz) - Slovakofarma Pezinok (szlovák) 75:72
Tj: Pezinok, 161:152-vel
Tofas Bursa (török) - TVG Trier (német) 80:70
Tj: Bursa, 172:140-nel
Kalev Tallinn (észt) - BC Split (horvát) 62:69
Tj: Split, 152:139-cel
Pamesa Valencia (spanyol) - ATOMERŐMŰ SE 82:63
Tj: Valencia, 153:133-mal
UNIX Kazan (orosz) - BK Ventspils (lett) 74:79
Tj: Ventspils, 167:147-tel
Arisz Szaloniki (görög) - Statyba Vilnius (litván) 85:72
Tj: Szaloniki, 161:149-cel
Cholet (francia) - Estrelas Lisboa (portugál) 84:55
Tj: Cholet, 159:114-gyel
Pivovarna Lasko (szlovén) - Zepter Slask Wroclaw (lengyel) 71:68
Tj: Lasko, 153:149-cel
SSV Ratiopharm Ulm (német) - Ovarense (portugál) 79:63
Tj: Ulm, 141:129-cel
Partizan Beograd (jugoszláv) - Broceni Riga (lett) 71:68
Tj: Beograd, 168:152-vel

A Saporta-kupa nyolcaddöntőjének párosítása:

Charleroi - Treviso
Ankara - Beograd
Podgorica - Pezinok
Ulm - Bursa
Split - Valencia
Hapoel Jerusalem (izraeli) vagy Telindus Antwerpen (belga) - Joventut Badalona (spanyol) vagy UBC Stahlbau Oberwart (osztrák)Ventspils - Szaloniki

MTI