Társoldalunk:

A PVSK hatodik az Euroliga-csoportjában



A csoportküzdelmek utolsó előtti fordulóját rendezték meg a kosárlabdacsapatok legrangosabb kupasorozatában, az Euroligában.

A PVSK-MiZo női csapata az izraeli Elitzur Ramla elleni, idegenbeli győzelmével (75:67) megszerezte csoportjában a hatodik helyet, így biztosította az idei magyar bajnok részvételét az Euroliga következő idényében is. A korábbi évek nemzetközi eredményei révén ősztől két magyar női együttes szerepelhet az Euroligában.

Eredmények:

nők, 13. forduló:

A csoport:
KK Hemofarm Vrsac (jugoszláv) - SFT Como (olasz) 73-62
US Valenciennes Orchies (francia) - SCP Ruzomberok (szlovák) 63-73
Az állás: 1. BTV Wuppertal (német) 23, 2. Ruzomberok 22, 3. Vrsac 22, 4. Como 21, 5. US Valenciennes Orchies (francia) 21, 6. PVSK-MiZo 18, 7. Panathinaikosz (görög) 16, 8. Elitzur Ramla 13.

B csoport:
Dinamo Moszkva (orosz) - Fota Porta Gdynia (lengyel) 88-67
DJK Aschaffenburg Wildcats (német) - Galatasaray (török) 60-64

Az állás: 1. Moszkva 24, 2. BK Gambrinus Zabovresky Brno (cseh) 24, 3. Galatasaray 23, 4. CJM Bourges (francia) 20, 5. Jezica Ljubljana (szlovén), 6. Famila Schio Beretta (olasz) 17, 7. Gdynia 16, 8. Aschaffenburg 15.

Az azonos pontszámú csapatok között a helyezést az egymás elleni eredmény dönti el. A záró fordulóra a jövő héten kerül sor.

férfiak, 2. szakasz, 5. forduló (összesítve a 15. forduló):

E csoport:
TDK Manresa (spanyol) - BC Zalgiris Kaunas (litván) 78-80
Crvena zvezda (jugoszláv) - Elan Bearnais Pau-Orthez (francia)
75-85
Az állás: 1. Kaunas 27 pont, 2. Pau-Orthez 23, 3.
Fenerbahce (török) 23, 4. Cibona Zagreb (horvát) 22, 5. Crvena
zvezda 19, 6. Manresa 19

F csoport:
Autodor Szaratov (orosz) - Maccabi Elite Tel Aviv (izraeli) 83-73
Taugres Cerámica Vitoria (spanyol) - Efes Pilsen Istanbul (török) 83-61
Pallacanestro Varese (olasz) - Panathinaikosz (görög) 63-54

Az állás: 1. Panathinaikosz 29, 2. Istanbul 25, 3. Varese 22, 4. Taugres 22, 5. Tel Aviv 21, 6. Szaratov 18.

G csoport:
BC Szamara (orosz) - CSZKA Moszkva (orosz) 62-89
Teamsystem Bologna (olasz) - Kinder Bologna (olasz) 67-65

Az állás: 1. Olympiakosz Pireusz (görög) 26, 2. Moszkva 24, 3. Kinder 24, 4. Teamsystem 23, 5. PAOK Szaloniki (görög) 22, 6. Szamara 16.

H csoport:
Ülker Istanbul (török) - ASVEL Lyon Villeurbanne (francia) 86-64
KK Zadar (horvát) - BC Union Olimpija Ljubljana (szlovén) 61-72
Alba Berlin (német) - Real Madrid (spanyol) 79-64

Az állás: 1. Ljubljana 27, 2. Villeurbanne 24, 3. Madrid 23, 4.Istanbul 22, 5. Berlin 20, 6. Zadar 19.(MTI)