Kikapott a GYSEV, nyert az FTC<br/>

A címvédőtől szenvedett vereséget, és ezzel elvesztette veretlenségét a GYSEV a nőikosárlabda Euroligában, az FTC-Diega viszont 41 ponttal nyert a Ronchetti Kupában. A férfikosárlabda Saporta Kupa 4. fordulója után az Albacomp-SZÜV az élről a 3. helyre csúszott vissza a C csoportban.

A GYSEV-Ringa női kosárlabdacsapata az Euroliga A-csoportjának 4. fordulójában elvesztette veretlenségét, miután szerdán 15 pontos vereséget szenvedett a címvédő szlovák SCP Ruzomberoktól.

GYSEV-Ringa - SCP Ruzomberok (szlovák) 62-77 (25-41)
Sopron, 2000 néző
legjobb dobók: Mandic 18/9, Poto 16/9, Donkó 10/6, illetve Kuklova 20, Sviscseva 18, Bjelikova 13

A találkozó első percétől kezdve fölényben játszott a tavalyi Euroliga-győztes és már a félidő végére szinte behozhatatlan előnyre tett szert a pontatlan soproniakkal szemben. A második játékrész végére összeszedte magát a GYSEV és faragni tudott tetemes hátrányából. A címvédő győzelme teljesen megérdemelt.

A B csoportban, ahol a MiZo Pécsi VSK is szerepel, a cseh Gambrinus Brno 43 pontos győzelmet aratott a görög Sporting Athén ellen (84-41).

Az FTC-Diego női kosárlabdacsapata 41 ponttal verte szerdán a Ronchetti Kupa P csoportjának 2. fordulójában a bosnyák Szirela Livnót. Az FTC végig hatalmas fölényben játszott szerény képességű riválisa ellen és tetszés szerint szerezte pontjait. A zöld-fehérek második győzelmüket aratták a Ronchetti Kupában.

FTC-Diego-Szirela Livno (bosnyák) 93-52 (45-24)
Kismartoni út, 200 néző
legjobb dobók: Károlyi 21, Papp 18 illetve Saraljia 19, Kovac 11

A férfikosárlabda Saporta Kupa 4. fordulója után az Albacomp-SZÜV - franciaországi veresége miatt - az élről a 3. helyre csúszott vissza a C csoportban, míg az F csoportban az olasz Virtus Bologna továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezet. A Matáv-Pécs az utolsó helyen áll.

***

A Pini-Kaposvár férfi röplabdacsapata szerdán Interliga-mérkőzésen 3-1-es vereséget szenvedett a horvát Mladost Zagrebtől, idegenben. Az első két játszmában meggyőzőbb teljesítményt nyújtott a zágrábi együttes, így megérdemelten jutott előnyhöz. A folytatásban gyorsabb lett a kaposváriak játéka, aminek köszönhetően szépítettek. A negyedik szettre azonban fizikailag és szellemileg is elfáradt a vendégcsapat, így nem lehetett kétséges a Mladost győzelme.

A Szakszig NRK-Nyíregyháza női röplabdacsapata szerdán Interliga-mérkőzésen 3-0-ás győzelmet aratott hazai pályán a BSE-FCSM ellen. A nyíregyháziaknak még egy óra sem kellett a gyenge napot kifogó BSE legyőzéséhez.