Szeged-győzelem az EHF kupában<br/>

A Pick-Szeged férfikézilabda csapata 31-29-re legyőzte a vendég norvég Viking Stavangert az EHF kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.

Pick-Szeged - Viking Stavanger (norvég) 31-29 (15-10)
Szeged, 3000 néző, vezette: Clapinszki, Manys (lengyelek)
Góldobók: Nagy L. 8, Bartók 6, Szotyori 5, Buday 4, Barta, Eklemovics 3-3, Németh, Avar 1-1 A norvég csapat legjobb dobói: Lauritzen 7, Samdahl 6, Haugseng, Gustavson, Andersen 4-4

A szegediek sorra hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteiket, és nem tudtak elszakadni ellenfelüktől. Koleszár György vezetőedző időkérése nyugtatólag hatott, így ötgólos különbség lett a szünetre.

A második félidőben egyik csapat sem fordított különösebb figyelmet a védekezésre, így a norvégek két gólra felzárkóztak.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik Norvégiában.

A Bajnokok Ligájában a Kausztyik Volgograd csapata megszerezte idei első győzelmét: az orosz együttes hazai pályán két góllal bizonyult jobbnak a jugoszláv Partizan Beogradnál.

Bajnokok Ligája, D csoport, 3. forduló:

Kausztyik Volgograd (orosz)-Partizan Beograd (jugoszláv) 24-22 (10-9)

A csoport másik mérkőzésén a Fotex KC-Veszprém vasárnap a címvédő spanyol Barcelonát fogadja. A találkozó 15 órakor kezdődik.