Férfikézilabda BL: legjobb nyolc között a Fotex<br/>

A legjobb nyolc közé jutott a Bajnokok Ligájában a Fotex KC Veszprém férfikézilabda csapata, miután vasárnap, az 5. fordulóban legyőzte a vendég jugoszláv Partizan Beogradot.

D csoport, 5. forduló:

Fotex KC Veszprém-Partizan Beograd (jugoszláv) 24-17 (13-7)
góldobók: Éles 7, Diaz 6, Mezei, Perez, Szobol 3-3, Pásztor 2, illetve Perunicic 4, Smiljanic, Mandic 3-3, Matic, Kovic, Matovic 2-2, Uncanin 1
Hétmeteresek: 2/2, illetve 7/5

A első percben Fazekas hetest védett, majd Pásztor két ziccert hibázott. A hazaiak remekül védekeztek és a támadások során is hatékonyak voltak (a 15. percben, 6-2 volt a veszprémieknek). A Fotex még emberhátrányból is növelte előnyét.

A 2. félidőben tartotta az 5-6 gólos különbséget a veszprémi gárda, Fazekas továbbra is kiválóan védett. Később mindkét csapat sokat hibázott, rengeteg volt az eladott labda, a belemenés.

Az 50. percben, 19-14-es állásnál időt kért Kovács László vezetőedző. A hajrá egyértelműen a hazaiaké volt, akik tetszés szerint érték el góljaikat.

Kovács László a találkozó után a következőket mondta: - A sikeres játék alapja a védekezés, és ez a kapusteljesítményre alapul. Fazekas most kiválóan védett, jól megtalálta az összhangot a védőfallal. Támadásban Diaz jóvoltából mozgékonyabbak voltunk, így meg tudtuk bontani a Beograd védelmét. Mezei is végre azt nyújtotta, amit várunk tőle. Szeretnénk ezt a formánkat hosszú időn át tartani. Jó érzéssel tölt el, hogy a fiatal Szobol, aki először volt kezdő a BL-sorozatban, nem volt lámpalázas, és értékes gólokat lőtt.

A C csoportban az utolsó forduló eredményétől függetlenül a horvát Badel Zagreb végzett az élen, így a legjobb nyolc között a Fotex Veszprém együttesével találkozik. Az első összecsapásra február 19-én vagy 20-án, a visszavágóra 26-án vagy 27-én kerül sor.