Továbbjutott a Pécs az Euroligában<br/>

Bejutott a legjobb nyolc közé a MiZo-Pécsi VSK a nőikosárlabda Euroligában, miután csütörtökön fölényesen verte a görög fővárosban a Sporting Athént.

Sporting Athén (görög) - MiZo-Pécsi VSK 37-55 (21-30)
Athén, 100 néző
legjobb dobók: Vaszileu 13, Sirge 11, illetve Vilutyte 20, Csák 12, Zsakula, Tuvic 7-7

Az első félidőben végig 5-10 ponttal vezetett a magyar csapat. A második 30 percben kitűnően védekezett a Pécs, így a hazaiak csupán 16 pontot dobtak. Rátgéber László, a pécsiek vezetőedzője: - Az Euroligában most védekeztünk a legjobban. Örülök, hogy játékosaim átérezték a találkozó fontosságát és győzelmünkkel kiharcoltuk a továbbjutást.

A MiZo-Pécsi VSK a negyeddöntőben a francia Bourges-zsal találkozik. Az első mérkőzést február 29-én rendezik Franciaországban, a párharc két győzelemig tart. A Pécs (akárcsak a GYSEV-Ringa) negyedik lett csoportjában.