Kosárlabda Eb-középdöntő: hosszabbításos győzelem Anglia felett<br/>

A magyar válogatott a férfikosárlabda Eb-középdöntő A csoportjának 5. fordulójában hosszabbításban győzte le Angliát szombaton.

Magyarország-Anglia 96-89 (42-39, 78-78)
Népliget, 1500 néző, V: Bruna (cseh), Jovcic (jugoszláv)
Magyarország: Fodor 9, Kálmán 9, Halm 9, Dávid 26, Gulyás 22
csere: Sitku 8, Németh 7, Czigler 6
Anglia: Gardiner 19, Mensan-Bonsu 6, Bucknal 29, Betts 9, Hansel 4
csere: Barnes 2, Austin 10, Carter 5, Cheung 5

Gulyás és Dávid pontjaival a 7. percre jelentős előnyre tett szert a magyar csapat (22-9). Az addig remeklő együttes teljesítménye visszaesett, amit a vendégek kihasználtak, és félidő közepére felzárkóztak (24-20), sőt, a 16. percben már ők vezettek (32-33). A befejező percekre megnyugodtak a magyarok, és 3 pontos előnyre tettek szert a szünetig.

Óriási iram jellemezte a második játékrész első felét, felváltva vezettek a csapatok. A rendes játékidő befejezése előtt 4 perccel döntetlenre állt a találkozó, majd 4 pontos előnyt szerzett Gulyás pontjaival a hazai gárda (78-74). Óriási izgalmakat hoztak a befejező pillanatok, s egy bravúros teljesítményt: az angol Gardiner a végső dudaszó előtt 6 másodperccel hárompontossal egyenlített (78-78).

Az ötperces hosszabbításban már csak egy csapat maradt a pályán, a közönség buzdítása mellett Dávidék remekeltek, és kiharcolták a győzelmet (96-89). Az Eb-középdöntő folytatására novemberben kerül sor, a 6. fordulóban a lettek lesznek a magyarok vendégei.