A harmadik helyen végzett a BVSC-Brendon férfivízilabda csapata a Bajnokok Ligája óbecsei négyes döntőjében. A magyar csapat a horvát Splitska Banka csapatát győzte le a helyosztón. A tornát a Naftagas Becej nyerte meg.

férfi vízilabda Bajnokok Ligája, a 3. helyért:
BVSC-Brendon - Splitska Banka (horvát) 13-7 (2-2, 4-4, 2-1, 5-0)
Óbecse, 4500 néző, vezette: Aglialoro (olasz), Timoc (román)
BVSC-Brendon: Szécsi - Dávid 1, Märcz 1, Tóth F. 2, Ibolya 1, Petik, Madaras 3
csere: Németh 1, Dala 1, Dabrovszki, Fülöp, Varjas 3, Mészáros
Splitska Banka: Skolnekovic - Dogas, Saric, Letica, Polatik, Oreb, Barac 2
csere: Jaic, Burburan 3, Nagy S., Vegar, Kunac 2, Vrdoljak

A BVSC négy perc alatt bebizonyította, hogy csak kisiklás volt a pénteki gyenge játék. A káprázatosan védő Szécsi vezérletével fantasztikusan küzdött a magyar bajnok. A második negyed hajrájában aztán egyetlen mozdulat miatt eldőlt a mérkőzés: a horvátoktól Oreb a víz fölött ütött, amiért teljesen jogosan, végleg, csere nélkül kiállították.

A hátralévő 18 percben a BVSC állandó emberelőnyben játszott, igaz, ezzel a nem mindennapi felállással csak az utolsó negyedre "barátkozott" meg. Ekkorra a splitiek is elfáradtak és a magyarok - különösen a nagy kedvvel játszó Madaras és Varjas - tetszés szerint érték el góljaikat.

Bajnokok Ligája, döntő:
NIS-Naftagas Becej (jugoszláv)-Mladost Zagreb (horvát) 11-8 (4-2, 2-1, 4-2, 1-3)