Nagy taktikai csatában döntetlent (7-7) játszott a magyar vízilabda-válogatott a házigazda horvátokkal az Európai Nemzetek Ligája spliti, csoportelsőséget eldöntő meccsén. Pontosztozkodással, jobb gólkülönbségével a horvátoké lett a tornagyőzelem, a magyarok előtt.

Európai Nemzetek Ligája, A csoport, 3. forduló:
Magyarország-Horvátország 7-7 (1-2, 3-1, 2-2, 1-2)
vezette: Dani, Aguialono (mindkettő olasz)
Magyarország: Szécsi - Steinmetz, Fodor, Székely, Kásás, Molnár, Benedek csere: Varga I. Zs., Biros, Vári, Kiss, Vincze, Märcz
góldobók: Székely 3, Kásás, Molnár, Benedek, Vári 1-1, illetve Simenc, Barac, Fatovic 2-2, Stritof 1

Sajátos rekordot javított a mérkőzésen az egyébként kombinatívan, helyenként jól játszó magyar válogatott: tíz létszámfölényes helyzetéből kilencet kihagyott. Ennek ellenére megnyerhette volna a mérkőzést, mert az olimpiai csapatba kerülésért imponáló módon harcoló Székely szinte minden kínálkozó lehetőségét gólra váltotta, Szécsi (ő is szeretne ott lenni Sydneyben) kitűnően védett és Benedeknek volt néhány olyan megmozdulása, amely a legszebb napjaira emlékeztetett.

A magyarok 1-0-ra, utána 4-3-ra vezettek és ettől kezdve mindig náluk volt az előny, egészen az utolsó negyed ötödik percéig, amikor sikerült a vendéglátók legjobbjának, Simencnek kiegyenlítenie.