Meglepetéssel kezdődött a WNBA rájátszása: a keleti főcsoport elődöntőjének első meccsén a negyedik helyen rangsorolt Charlotte Sting (Fullánk) 53:46 arányban legyőzte az első kiemelt Cleveland Rockers együttesét. Kihirdették az év újonca szavazás eredményét: Jackie Stiles, a Portland Fire 21 éves hátvédje bizonyult a legjobb elsőévesnek.

A charlotte-i mérkőzésen Andrea Stinson 16, Dawn Staley 11, Charlotte Smith 10 pontot szerzett, utóbbi mind a tízet a második félidőben, hat perc alatt. A vesztesektől a belga óriás, Ann Wauters 12, Chastity Melvin 11 pontot dobott.
A Charlotte már azzal óriási szenzációt okozott, hogy egyáltalán bejutott a playoffba, tudniillik az alapszakaszt 1-10-es mérleggel nyitotta. A következő két mérkőzést - ha lesz annyi - Clevelandben rendezik, ahol a Rockers 16 alapszakszbeli meccséből 14-et megnyert.

Stiles, a playoffba be sem került Portland Fire 173 centis hátvédje, aki a lehetséges 60 szavazatból harminckettőt kapott, viszonylag jó június-júliusi teljesítményének köszönheti az év újonca címet. (Más kérdés, hogy az ausztrál Lauren Jackson inkább rászolgált volna az elismerésre, csak hát az Egyesült Államokban egy külföldi sohasem tud érvényesülni...) Stiles augusztusban, amikor már elfáradt, csak 28 százalékos pontossággal dobott...