Spanyolország végzett a törökországi férfikosárlabda Európa-bajnokság harmadik helyén, miután a bronzmérkőzésen legyőzte a németeket. A zárómeccsen Jugoszlávia kiváló teljesítménnyel legyőzte a hazai gárdát.

A döntőben:
Jugoszlávia - Törökország 78-69 (15-22, 23-18, 20-17, 20-12)
Isztambul, 12 ezer néző
Pontszerzők: Scepanovic 19, Bodiroga 18, Stojakovic 15, Gurovic 11, Tomasevic 10, Obradovic 3, Tarlac 2, illetve Kutluay 16, Türkoglu és Erdenay 13-13, Besok 10, Türkcan 8, Okur 6, Pars 3

A finálé hazai rohamokkal kezdődött: a Panathinaikoszban játszó Kutluay - a torna egyik legjobbja - öt perc alatt tíz pontig jutott. Az esélyesebbnek tartott jugoszlávok sokat hibáztak a befejezéseknél, így a nyitó negyed során végig hátrányban voltak.

A folytatásban elolvadt a különbség: a vendégek egy hétpontos sorozattal felzárkóztak, majd Tarlac egyéni akcióját követően átvették a vezetést. A nagyszünetben ennek ellenére hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok (40-38).

Fordulás után a jugoszlávok kissé fegyelmezetlenül védekeztek, támadásban viszont - főleg Bodiroga távoli találatai révén - sokat javultak. A hajrát is Svetislav Pesic együttese bírta jobban erővel, és végül megérdemelten nyert az egyre inkább elfáradó vendéglátók ellen.

A győztes csapat névsora: Dejan Bodiroga (Panathinaikosz), Veselin Petrovic (Partizan Beograd), Sasa Obradovic (Energie Köln), Igor Rakocevic (Buducnost Podgorica), Predrag Stojakovic (Sacramento Kings), Vlado Scepanovic (Partizan Beograd), Marko Jaric (Kinder Bologna), Predrag Drobnjak (Seattle Supersonics), Dragan Tarlac (Real Madrid), Dejan Milojevic (Buducnost Podgorica), Dejan Tomasevic (Taugres Vitoria), Milan Gurovic (Unicaja Malaga)
szövetségi kapitány: Svetislav Pesic

A 3. helyért:
Spanyolország - Németország 99-90 (24-22, 35-20, 17-21, 23-27)
Pontszerzők: Nowitzki 43, Femerling 14, Pesic, Bradley, Demrel 7-7, Tomic 6, Okulaja 4, Garris 2, illetve Gasol 31, Navarro 27, Garbajosa 12, A. Reyes 8, Rodriguez 7, Paraiso, Lopez 5-5, F. Reyes, Jimenez 2-2

A találkozón a spanyolok egy percre sem engedték ki a kezükből a vezetést, így megérdemelten győztek. A németek ezúttal is elsősorban legjobbjukra, Dirk Nowitzkire építettek, de az NBA-ben játszó klasszis 43 pontja kevésnek bizonyult a sikerhez. A két csapat - az ötödikként végzett oroszokkal, illetve a döntő résztvevőivel együtt - kvalifikálta magát a 2002-es indianapolisi világbajnokságra.