Hétfőn az olimpiai bajnok Jugoszlávia lesz a magyar férfiröplabda-válogatott ellenfele az ostravai Európa-bajnokságon. A magyarok eddig két vereséggel rendelkeznek és nem valószínű, hogy ma változna meg gyökeresen a forma. A lényeg, hogy - Demeter György szavaival élve - csapatként működjön az együttes.

A francia csapat elleni mérkőzés remekül kezdődött, és bár az első szettben végig esély volt a győzelemre, a végén kipukkadtak Kántorék. A mérkőzést követő sajtótájékoztatón ugyanezt mondta Demeter György szövetségi kapitány is. "Nem kezdtünk rosszul, az első szett teljesen egyenlő játékot hozott. Aztán a második és a harmadik játszmában nem csapatként játszottunk. Mindenki egyénileg szerette volna megnyerni a mérkőzést és ez nagy hiba volt."

A franciák trénere, Philippe Blain annak mörült, hogy 3-0-ra nyertek. "Szerettük volna vesztett játszma nélkül megúszni a találkozót, ez sikerült. Az első játék nagyon nehéz volt számunkra, de utána átvettük az irányítást."

Mai ellenfelünk, Jugoszlávia az 1995-ös embargó feloldása után egyből egy Eb-bronzéremmel tért vissza a nemzetközi elitbe és azóta minden világversenyt éremmel zárt. A legfényesebb medáliára a sydneyi olimpián futotta, ahol arnyérmet szereztek Zoran Gajics tanítványai. A csapat két ászának a korábban a világ lejobbjainak választott Grbics testvérek számítanak.

Ami a nap többi mérkőzését illeti, a házigazda csehek nem örülhettek a napfényes vasárnap délutánnak, miután 1997 bajnoka, Hollandia 7000 néző előtt 3-1-re verte őket. Pedig legutóbbi Eb-fellépésükön, két éve Bécsben 3-2-re Zdenek Hanik tanítványai nyertek. A németalföldi győzelem kulcsfigurája Sander Olsthoorn, a Piet Zoomers-Apeldoorn bajnokcsapatának játékosa volt, aki mind védekezésben, mind támadásban átlagon felülit nyújtott.

A magyarok csoportjában Olaszország és Jugoszlávia veretlen maradt. Előbbi - Lorenzo Bernardi húsz pontjának köszönhetően - 3-1-re verte Németországot, míg Jugoszlávia a lengyelek ellen nyert 3-0-ra.

Vasárnapi eredmények, 2. forduló
1. csoport:
Hollandia - Csehország 3:1 (25-15, 25-17, 19-25, 25-20)
Szlovákia - Oroszország 1:3 (25-20, 19-25, 20-25, 17-25)
Bulgária - Szlovén 3:0 (25-21, 25-15, 25-20)

A csoport állása:
1. Hollandia 4 pont (6-1); 2. Oroszország 4 (6-2); 3. Bulgária 3 (4-3); 4. Csehország 3 (4-4); 5. Szlovákai 2 (1-6); 6. Szlovénia 2 (1-6)

2. csoport:
Franciaország - Magyarország 3:0 (27-25, 25-18, 25-21)
Olaszország - Németország 3:1 (25-14, 25-16, 23-25, 25-16)
Jugoszlávia - Lengyelország 3:0 (25-19, 25-14, 25-22)

1. Olaszország 4 pont (6-1); 2. Jugoszlávia 4 (6-2) ; 3. Franciaország 3 (5-3); 4. Lengyelország 3 (3-4); 5. Németország 2 (2-6); 6. Magyarország 2 (0-6)