Három perccel a mérkőzés vége előtt vezetett először a Győr Debrecenben, mégis elvitte mindkét pontot. A nőikézilabda NB I rangadóján a Rába-partiak 24-22-re nyertek a DVSC-Valdor ellen. Szintén egygólos idegenbeli győzelmet aratott a Hódmezővásárhely, a férfiaknál a Pécs ikszelt a Komlóval.

DVSC-Valdor - Győri Graboplast ETO KC 23-24 (15-10)
Debrecen, 1000 néző, vezette: Oláh, Szelecz.
DVSC: Szász - Szabados 1, Galai 9/3, Kocsik 1, Nyilas 4, Ovtus 4, Buglyó 2. Csere: Böcking (kapus), Jeddi, Madai, Gaál, Rácz E., Szűcs G 2. Edző: Medgyessy Sándor.
Győr: Shirina - Pavlikné 5, Prok 3/2, Moszkovaja 3, Nitescu 3, Kulcsár 2, Köbli. Csere: Petróczi (kapus), Görbicz 5/2, Mehlmann 3, Jókai. Edző: Vura József.
kiállítások: 2, illetve 6 perc.
hetesek: 4/3, illetve 6/4.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-1; 11. perc: 4-4; 15. perc: 7-4; 19. perc: 8-7; 23. perc: 11-8; 34. perc: 16-12; 41. perc: 18-17; 46. perc: 20-17; 52. perc: 21-20; 58. perc: 22-23.

A találkozó remek debreceni kezdéssel indult, a hazaiak pár perc alatt négygólos előnyre tettek szert. A folytatásban is a Loki játszott jobban, ennek megfelelően a piros-fehérek egészen az összecsapás hajrájáig vezettek, nem egyszer öt góllal is. A végjátékban elbizonytalanodtak a hazaiak, előfordult, hogy emberelőnyből nem dobtak gólt, sőt helyette kaptak egyet. A Győr a mérkőzés 58. percében vette át először a vezetést, döntetlen is csak ritkán volt addig. Innentől kezdve viszont a zöld-fehérek már nem ismertek kegyelmet, és mindkét bajnoki pontot elvitték a cívisvárosból.

Medgyessy Sándor: "Negyven percig ragyogóan játszottunk, utána viszont rengeteg hibát vétettünk mind támadásban, mind védekezésben."

Vura József: "Az első félidőben kevés gondot fordítottunk a védekezésre, szünet után azonban sikerült feljavulnunk, ezért tudtunk nyerni a végjátékban."

Békéscsabai Előre - Hódmezővásárhely 22-23 (11-12)
Békéscsaba, 300 néző. V.: Dobrovits, Tájok.
Békéscsaba: KOVÁCSNÉ - Valyuch, Felegyi 2, Krista 1, Lisztóczki 2, Vass 8 (1), Kovács 3. Cs.: Szigeti (kapus), Kovacsicsova 4 (4), Kurgyis 1, Amcsin, Valaczkai 1 (1), Mahler. Edző: Szabó Károly.
Hódmezővásárhely: VÖRÖS - Szabó M. 1, Barna 4, ASZTALOS 3, Kocsis 4, Kósa, Baunok. Cs.: Szabó K. (kapus), NIKOLICS 6 (2), Szőke, Jancserova 5 (2). Edző: Farkas József.
kiállítások: 4, ill. 10 perc.
hetesek: 9/6, ill. 6/4.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-1, 13. p.: 6-3, 20. perc: 7-8, 39. p.: 14-14, 50. p.: 16-20, 53. p.: 19-20, 55. p.: 19-22, 58. p.: 20-23.

Az első negyedórában villámrajtott vett a hazai csapat, Kovácsné kapus rögtön ét büntetőt is hárított, s a góllövő lista éllovasa, Vass Gabriella is már hatgólos volt a 17. percben. Aztán amilyen lendülettel kezdett a hazai csapat, a folytatásban úgy lohadt le a játék kedvük. Jellemző, hogy gólgyárosuk, Vass a hat gól után húsz percig el sem látott az ellenfele kapujáig. Mi több két büntetőt is hibázott. Ezzel együtt az egész békéscsabai csapat leült, s amennyivel visszaesett a hazai csapat, annyival feljavult a Hódmezővásárhely.

Kocsis két góljával a 20. percben fordított a vendég együttes, s innen kezdve már nem is sikerült vezetést szereznie a lila-fehér gárdának. A Hódmezővásárhely védekezése egyre agresszívabbá vált - sok is volt az adok kapok a mérkőzés "hátsó" kétharmadában - s a keménység ellenszerét egyáltalán nem találta meg a Békéscsaba. A termetes beállóssal, Nikoliccsal pedig különösen nem tudtak mit kezdeni a hazaiak. Az ápolások közepette a 43. percben úgy tűnt, Kovácsné is megsérült, de később kiderült, "csak" rosszul lett. Jó negyedóráig nem is volt a csarnokban, majd visszatérte után néhány perc múlva újra a kapuba állt. Addig a fiatal Szigeti helyettesítette, de pótolni nem tudta.

A csabaiak váratlan vereséget szenvedtek az újonctól, de a látottak alapján megérdemelten. Ugyanis nem volt egységes a játékuk, nem volt igazi átütő erő a támadásaikban, időnként nem tudtak mit kezdeni a labdával sem. A vásárhelyi védelemmel semmire sem jutottak. A játékvezetésről pedig annyit: a Dobrovits, Tájok páros a nemzetközi kategória elnyerésére pályázik, ám egyelőre - a látottak alapján - az NB II-es színvonalat sem ütik meg. Rengeteget tévedtek, még több fordított ítéletet hoztak, a végén pedig úgy tűnt, döntetlenre szeretnék fújni a találkozót.

Szabó Károly: "Nehezen találtuk meg a nyitott védekezés ellenszerét. Rég nem láttam ilyen inkorrekt játékvezetést."

Farkas József: "A védekezésünk kitűnően működött, a támadásban mindig találtunk rést a hazaiak védőfalán. Úgy láttam, a Vasas elleni győzelem után kissé elszállt a Békéscsaba."

A férfiaknál:
Pécsi KK - Komlói Bányász 23-23 (14-11)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 1100 néző. V.: Belső, Rózsa.
Pécs: SZENTE - Kokas 1, Serfel 8/5, SZÖGI 5, Lévay 1, Katzirz 4/1, Kovács Zs. Cs.: Bognár N. 2, Frányó B., Hőgye 2, Paic. Edző: Füzesi Ferenc.
Komló: MÉSZÁROS - KALOCSAY 6, Frey T. 1, TOLSZTIH (képünkön) 4, Harta, Szilovics 4, Papp L. 2. Cs.: Pókos (kapus), Szabó T. (kapus), DÖMÖS 6/3, Koncz. Edző: Fenyvesi Károly.
kiállítások: 12, ill. 8 p.
hetesek: 8/6, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása: 9. p.: 6-1, 16. p.: 8-5, 23. p.: 12-7, 34. p.:14-14, 45. p.: 19-20.

Nagyon elhúztak a pécsiek legelején, ez a papírformát igazolta. Az már nem annyira, hogy a 34. percben kiegyenlített az eddig nyeretlen Komló, a hazaiak által vélt örömjáték helyett a második félidőben egyenrangú partner volt a Komlói Bányász, így végül is a döntetlen megfelel a játék képének. Ezzel a Komló megszerezte első pontját a bajnokságban.

Füzesi Ferenc: "A mennyekből a pokolba, de szerencsére a vége döntetlen lett."

Fenyvesi Károly: "Úgy érzem, alakuló csapatunk jó munkát végzett."