Szolnoki MÁV-Coop SE - MiZo-PVSK 34-65 (11-18, 8-14, 12-21, 3-12)
Olaj-csarnok, 600 néző
vezette: Hegedűs, Jobbágy
Szolnok: NÉMETH 6/6, Csontos, Szőke 4, FARMER 10/3, Perovic 6. Csere: Hegedűs, Bujdosó 2, Owens, Berkó 6/6, Szabó. Edző: Palkovits Tamás.
PVSK: IVÁNYI 7, Csák 7, KÁROLYI 11/9, KELLER 8, TUVIC 15. Csere: Újvári 4, Delmis 3/3, Pechova 3, Kalmár-Nagy 7, Burgmann. Edző: Rátgéber László.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3-11, 15. p.: 16-22, 25. p.: 27-44, 35. p.: 31-57.

Bajnai Gábor, a MÁV Rt. vezérigazgató-helyettese végezte el az első feldobást a vasutas csapatok mérkőzésén. Tuvic dobta az évad első kosarát, amit Csák egy jó büntetővel toldott meg, mindezt Németh egy remekbe szabott, távoli dobással egyenlítette ki. Ekkor és utoljára volt egyenlő a felek közötti állás. A hazaiak a tavalyihoz képest vadonatúj kezdő ötöse meglehetősen idegesen kosárlabdázott. Hat perc alatt mindössze két Németh-triplával iratkoztak fel a jegyzőkönyvbe, 13 pécsi pont ellenében. Különösen támadásban tűntek olykor tanácstalannak a vendéglátók, ami mondjuk nem csoda, hiszen a PVSK Európa egyik legjobban védekező hölgykoszorúja. Mindezt alátámasztja, hogy a szolnokiak mindössze 19 alkalommal kísérletezhettek dobással, míg a vendégek 39-szer tehették ugyanezt 20 percen keresztül. A lepattanókat is sokkal jobban szedték Tuvicék, ebben 23-7-et regisztrálhattak az első két negyedben. Pedig a hazaiak sem védekeztek rosszul, ám a kétes helyzetekben rendre a PVSK javára ítéltek a bírók - szinte végig a mérkőzésen. Ezért persze nagyon zúgolódott a hazai szurkolótábor.

A térfélcserét követően sokkal erőteljesebben és főként ponterősebben játszottak Károlyiék, és egy 11-0-s rohammal döntésre vitték a dolgot. A folytatásban egyre nagyobb fölénybe kerültek a vendégek, biztosabb kézzel céloztak, kemény és jó védekezésükkel elérték, hogy mindössze 3 pontot dobtak vendéglátóik kosarukba. A kontinens legjobb csapata ellen ennyire futotta a szolnoki együttesnek, amely nem okozott szégyent az idénnyitón.

Palkovits Tamás: - A mai játékot inkább hívják pankrációnak mint kosárlabdának. Ebben a műfajban mi gyengének mérettünk meg.

Rátgéber László: - Nagyon komolyan vettük a mérkőzést. Amit eddig gyakoroltunk, a védekezés rendben volt. Támadásban azonban még nagyon nagyon sokat kell fejlődnünk.