A Veszprém győzött a férfikézilabda-NB I keddi rangadóján. A címvédő egy  másodperccel a lefújás előtt dobott Perez-góllal nyert 21-20-ra a vendég Dunaferr ellen.

Veszprém - Dunaferr 21-20 (11-8)

Remek rajtot vett a házigazda, nyolc perc alatt 4-1-re elhúzott. A lendületbe jött Veszprémet alig lehetett megállítani, és negyedóra elteltével már 7-2 volt az állás. A vendégek azonban keményebb védekezésre tértek át, és - mielőtt komolyabb baj lett volna - csökkentették a különbséget.

A szünet után tetszés szerint lőtte góljait a Veszprém, már 15-8-ra is vezetett. A Dunaújváros azonban most sem adta fel, és másfél perccel a vége előtt egyenlített (20-20). A hazaiak egy másodperccel a vége előtt szabaddobáshoz jutottak, és Perez nem hibázott.

Ha a Dunaferr nem ad jelentős előnyt riválisának, akkor ponttal, pontokkal utazhatott volna haza.

Az élcsoport: 1. Veszprém 20 pont/10 mérkőzés, 2. Szeged 16/8, 3. Dunaferr 14/9