Győzelemmel folytatta szereplését a nőikosárlabda-Euroligában a GYSEV-Ringa, miután idegenben 73-71-re nyert a cseh Gambrinus Brno ellen.

Nőikosárlabda-Euroliga, 2. forduló, B csoport:
Gambrinus Brno (cseh) - GYSEV-Ringa 71-73 (15-20, 20-21, 21-14, 15-18)
Brno, 800 néző
vezette: Anzulovic (horvát), Vuckovic (szlovén)
Brno: MACHOVÁ 8, Godalyova 3, VITECKOVÁ 12/6, SZTYEPANOVA 27, Vodickova 8
Csere: Jarchovská
Kameniková, Blahusková 2, Vecerová 2, BORECKÁ 9/3. Edző: Jan Bobrovsky.
GYSEV-ringa: Bevilaqua 8/3, ZIRKOVÁ 13/3, BALOGH 19/3 , VILIPICS 11 , Kovacová 3
Csere: SERES 6, EÖRDÖGH 7/3, TÖRÖK 6. Edző: Farkas Sándor.
pontszerzők: Sztyepanova 27, Viteckova 12/6, Borecka 9/3, Machova, Vodickova 8-8, Godalyova 3, Vecerova, Blahuskova 2-2, illetve Balogh 19/3, Zirkova 13/3, Vilipic 11, Bevilaqua 8/3, Eördögh 7/3, Seres, Török 6-6, Kovacova 3
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6-0, 6 p.: 6-8, 9. p: 11-15, 13. p.: 17-28, 17. p.: 27-36, 23. p.: 39-48, 27. p.: 54-48, 32. p.: 60-60, 34. p.: 68-62, 38. p.: 70-68, 40. p.: 70-72.

A magyar szövetség főtitkára, Bodrogváry Iván a helyszínen segédkezett a soproni szurkolók bejutásában. A drukkerek pedig, ha már bejutottak, soproni légkört teremtettek, hangjuk megtöltötte a viszonylag kis csarnokot. A játékosok viszont az első percekben nem érezték a brnói gyűrűt, ami nem csoda, hiszen csak meccs napjának reggelén "tesztelhették".

Vilipics szép akció utáni nyitó kosara megnyugtatólag hatott a soproniakra, akik roppant kemény védekezéssel és türelmes, ügyes támadójátékkal előbb fordítottak, majd a csereként a csapatot ügyesen mozgató Török és Balogh vezérletével fokozatosan elhúztak.

A második negyedben aztán a Vilipicsnek és Kovacovának köszönhetően az addig haloványan játszó Sztyepanova világsztárhoz méltó produkcióval rukkolt elő. Nem lehetett tartani, de szerencsére a GYSEV cserejátékosainak sem remegett meg a kezük, sőt, a másik oldalon Vilipics néhányszor ügyesen megforgatta a cseh együttes orosz sztárját, így még annak ellenére is vezetett a soproni csapat, hogy Bevilaqua a negyed végén egy roppant szigorú technikai formájában megkapta negyedik személyijét.

A harmadik negyed közepén egy hosszúés mély hullámvölgy következett a GYSEV-nél. A csereként beállt Borecká szárnyakat adott társainak, egy 15-0-s szakaszt produkált a Gambrinus, és hat ponttal megugrott. A negyed hajrájában Bevilaqua és Eördögh révén nyílttá tette a meccset a Sopron.

A befejező periódusban egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán Vitecková beemelt két triplát, és hat ponttal elhúzott újra a Brno. A GYSEV-nek azonban még innen is volt ereje felállni. A hajrában a csehek szinte kosárra sem tudtak nagyon dobni, és bár a soproniak elkapkodtak pár akciót, fokozatosan feljöttek. Az utolsó percre fordulva aztán Zirková triplájával már a magyar csapatnál volt az előny, két ponttal vezettek a soproniak, akik óriási küzdelemeben és hihetetlen izgalmak közepette meg is tartották az előnyt.

Jan Bobrovsky: - Sajnos néhány rutinos játékosunk gyengén kosarazott, akik pedig jól játszottak, a végén nem tudtak koncentrálni, elfáradtak. A GYSEV kitűnően felkészült a mi játékunkból.

Farkas Sándor: - Újból kitűnő meccset játszottunk az Euroligában. A találkozót többször megnyertük, de néhányszor majdnem végleg el is vesztettük. Abban, hogy Európa egyik legjobb csapatának otthonából győzelemmel távozhatunk, a játékosok mellett a szurkolóknak is óriási szerepük volt.